Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cabrera začíná myslet na Masters a pro večeři vítězů plánuje steaky

Ángel Cabrera se loni stal prvním JIhoameričanem, který triumfoval na Masters | foto: Reuters

4 2010
Do začátku nejprestižnějšího majoru sezony zbývá pět týdnů. Obhájce loňského vítězství Ángel Cabrera má na programu tři turnaje jako přípravu na Augustu. Zároveň však musí řešit i jiné záležitosti, než jen hru. Například menu pro tradiční Večeři šampionů.

Ángel Cabrera se pět týdnů před začátkem Masters začíná soustředit na obhajobu loňského vítězství. Tehdy v napínavém finálovém kole porazil Američany Kennyho Perryho a Chada Campbella až v play-off.

Cabrera letos nastoupil ve čtyřech turnajích včetně světové jamkovky, nejlépe skončil desátý na SBS Championship na začátku ledna. Ve čtvrtek bude hrát na turnaji Honda Classic, který bude vysílat ČT4.

Kromě turnaje v Palm Beach hodlá Cabrera před Masters nastoupit minimálně na dva další. Jedním z nich by měl být CA Championship, který je součástí minisérie World Championships.

"Loňské vítězství pro mě bylo hrozně důležité. Dokázalo mi, že můžu vyhrávat majory a že nebyla náhoda, když jsem předtím vyhrál US Open," řekl na tiskové konferenci Cabrera. Svůj první major získal v roce 2007.

Ángel Cabrera

"Tvrdě na sobě pracuji," řekl čtyřicetiletý Argentinec. "Pořád mám ještě pár týdnů. V nich se chci připravovat ještě víc," prohlásil.

"Hřiště v Augustě je speciální. Musíte se na něj připravit fyzicky i psychicky. Nestačí jen přijít a hrát, musíte znát svou hru a vědět, jak hřiště zahrát," řekl Cabrera.

Cabrera se vyjádřil i k tématu Tiger Woods. "Tiger je nejlepší a chtěl bych, aby byl zpět," prohlásil Cabrera. Dodal, že i když Woods v Augustě hrát nebude, pořád bude mít Masters svou prestiž. Přesto by prý bylo pro všechny lepší, kdyby se vrátil už na něm.

Po Cabrerově vítězství prý řada argentinských dětí začala s golfem, především v Cordobě, odkud Cabrera pochází.

"Je to sen každého golfisty," řekl Cabrera k zelenému saku určenému pro vítěze turnaje. Doufá, že si jej obleče i po letošním ročníku.

Večeře šampionů

Hra není jedinou věcí, na kterou se Cabrera musí před Masters soustředit. Mimo jiné bude u příležitosti prvního majoru sezony pořádat dvě večeře, první v Houstonu, druhou přímo v Augustě. Cabrera pozval do Shadow Hawk Golf Clubu stovku přátel, kteří na konci března poznají, jak vypadá Večeře šampionů v Augustě. Té se mohou účastnit jen vítězové turnaje. Na obou večeřích plánuje Cabrera pět chodů, kterým budou dominovat argentinské steaky. K nim mimo jiné Cabrera sám upeče chleba. Popíjet se budou různá argentinská vína. Každý z hostů v Houstonu zaplatí za večeři minimálně tisíc dolarů, vybraná částka poputuje na charitu.

Autor:


Témata: Turnaje, Tiger Woods
Najdete na iDNES.czmobilní verze