Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byli skvělí. Snad budou mít důvod k oslavám, chválí florbalisté české fandy

Fanoušci povzbuzují české florbalisty v semifinále mistrovství světa | foto: wfc2010photos

11 2010
Helsinky (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Do Helsinek dorazili leteckým speciálem v pátek dopoledne a o pár hodin později už povzbuzovali české florbalisty v boji o finále mistrovství světa. Čeští fanoušci se ve dvanáctitisícovém kotli helsinské Hartwall Areny neztratili a zejména v první polovině zápasu předčili i příznivce domácích.

Tábor rozbili za brankou Tomáše Kafky, rozvěsili vlajky a vyzbrojeni trumpetkami, vuvuzelami a oblečeni v červených dresech neúnavně skandovali.

Asi stopadesát českých fanoušků, pro něž Česká florbalová unie vůbec poprvé v historii zorganizovala dvoudenní letecký zájezd, se v semifinále florbalového šampionátu náramně bavilo. A to i přesto, že hráči dole pod nimi nakonec padli 1:6.

Český fanoušek na semifinále florbalového MS v Helsinkách

"Byli super. Jsem rád, že jich přicestovalo tolik," liboval si brankář Tomáš Kafka. Věří, že po sobotním boji o bronz budou mít důvod k oslavám. "Porvem se o to," slíbila česká jednička.

Na skvělou atmosféru v celé hale nedal dopustit ani Tomáš Sladký. "V zápasech ve skupinách to tu bylo jak v divadle. A teď sem přišlo dvanáct tisíc lidí. To mě vždycky vybičuje. Před plnou halou hraju o padesát procent lépe," dodal střelec jediného českého gólu.

I kvůli české podpoře nehodlají hráči závěr šampionátu vypustit. "Před fanoušky klobouk dolů. Byli perfektní. Stálo to dost peněz i přesto se odhodlali přijet," řekl útočník Aleš Zálesný.

Věří, že stejné podpory se tým dočká i v dnešním boji o bronz proti Švýcarům. "Nemůžeme to zabalit. Musíme se připravit a pokusit se to urvat."Najdete na iDNES.czmobilní verze