Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byla to školácká chyba, říká o své nehodě na Rally Bohemia Valoušek

Pavel Valoušek s fabií | foto: Petr Lusk

6 2010
Pravá sedm za břeh, utáhne ven, sedmdesát, uslyšel ve sluchátkách Pavel Valoušek od svého navigátora Zdeňka Hrůzy. Znamenalo to projet těžkou pravotočivou zatáčku a pokračovat po kratší rovince. Jenže po ní už modrobílá Škoda Fabia S2000 nepádila.

Auto totiž vylétlo z cesty a zastavil jej až strom. Jeden z favoritů Rally Bohemia tím přišel o stupně vítězů. V předposlední rychlostní zkoušce náročné soutěže...

"Brzdil jsem pozdě, asfalt byl kluzký a nepodařilo se mi zatočit," popsal Valoušek nehodu. "Byla to moje chyba. Hrubá, školácká a stupidní," kál se.

Člen Škoda Delimax Teamu byl na sebe naštvaný oprávněně. Jako jediný Čech stačil zahraničním esům Juhovi Hänninenovi a Bryanu Bouffierovi, v polovině první etapy dokonce vedl. Ve druhé mu sice oba soupeři malinko poodskočili, v klasifikaci domácího šampionát přesto suverénně kraloval.

"Nechtěl jsem snižovat tempo Jel jsem celý závod stejně, považoval jsem to za bezpečné," vysvětloval otrokovický pilot. Navíc doufal, že druhý Bouffier při stíhání vedoucího Hänninena udělá chybu a Škodovka vybojuje na domácí trati double.

"Mohl se třeba někde přetočit a trochu ztratit a já bych pak litoval, že jsem se na to vykašlal," přisvědčil Valoušek. Jenže Francouz Bouffier finiš zvládl, zatímco český pilot skončil předčasně. "Mrzí mě, že Valda odstoupil, protože to byl krásný závod," připomněl Bouffier, že až do Valouškova odstoupení dělilo nejlepší trio pouhých 16 vteřin.

Svým výpadkem si Valoušek zkomplikoval cestu na mistrovským titulem. Pokud by dojel do cíle, skoro mohl otevírat šampaňské. Jenže místo toho dovolil soupeřům, aby stáhli jeho náskok. Dva závody před koncem sezony ztrácí druhý Václav Pech 5 bodů, třetí Roman Kresta 24 bodů.

"Zbylé závody musíme dojet co nejlíp," naznačil Valoušek, který navzdory první chybě v sezoně zůstává největším favoritem na titul.Najdete na iDNES.czmobilní verze