Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byla to famózní sezona, hodnotil Bauer. Baterky má ale úplně vybité

21 2010
Rozpačité pocity prožíval běžec na lyžích Lukáš Bauer po finále Světového poháru ve Falunu. Uhájil nakonec druhé místo v celkovém hodnocení, ale pomohlo mu trochu štěstí. Sezonu mohl ale český běžec označit jako famózní.

"Po dojezdu finále svěťáku jsem rozpačitý, ale jinak jsem určitě šťastný za druhé místo, které je nad plán," řekl Bauer ve Falunu Radiožurnálu. Celá sezona byla naprosto famózní, jednoznačně druhá nejlepší po té předloňské, v které jsem svěťák vyhrál."

Dvaatřicetiletý Bauer letos vyhrál v lednu Tour de Ski, pak potřetí za sebou vybojoval prvenství na klasické trati v Otepää, jak si stanovil, a na olympiádě ve Vancouveru získal dva bronzy. První sám na volné patnáctce a druhý nečekaně ve štafetě.

Druhé místo v hodnocení Světového poháru uhájil až v posledním závodu sezony. Na trati 15 kilometrů volnou technikou dnes dojel devátý a pomohlo mu, že jeho sok Švéd Hellner byl až třetí. Přitom stačilo, aby Hellner skončil druhý, a Bauera by předstihl.

"Se štěstím to dopadlo, takže byla na jednu stranu obrovská radost, ale i trošku smutek," hodnotil Bauer po dojezdu celkově druhé místo. "Radši bych si to vyzávodil úplně sám. Celou sezonu jsem podával super výkony, ale nakonec mi pomohlo štěstí," řekl běžec.

Bauer v závěru závodu netušil, že Hellnera odsunul Francouz Manificat na třetí místo. Proto byl v cíli zklamaný. "Finišoval jsem a vůbec nevěděl, jak dojel Hellner. Proto jsem si říkal, že je to ztracený, ale asi mě má někdo nahoře rád, protože Hellner skončil třetí, a to mi zachránilo druhé místo," konstatoval Bauer.

V cíli si Bauer chvilku s Manificatem povídal. Co si říkali? "Gratuloval jsem mu k výkonu, byl to jeho den," řekl Bauer.

Český běžec na závěr sezony bojoval i s lehkou indispozicí. Trápil ho nosohltan. "Na začátku sezony bych asi něco vynechal, ale musel jsem nastoupit, abych udržel druhé místo, a na tohle jsem nekoukal. Byl to poslední svěťákový, jelo se hop nebo trop," řekl běžec.

Na konci sezony už se Bauer cítil velmi unavený. "Od Holmenkollenu jsem cítil, že jsou baterky vybitý. Navíc jsem byl i psychicky unavený, ale s Tour de Ski jsem nejel špatný závod," řekl.

Nejvíce se nyní těšil na rodinu, ale ještě ho čekají i závody. Měl by se objevit na mistrovství republiky a na severu pojede exhibiční sérii. "A 11.

dubna definitivně uzavřu sezonu, ale je mi ale jasné, že už za čtrnáct dnů po sezoně si budu říkat, škoda, že už sezona skončila. Teď je toho ale už opravdu hodně," uvedl Bauer.

Cíle na další sezonu ještě neplánoval, ale je jasné, že se bude chtít zaměřit na Tour de Ski a mistrovství světa v Norsku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze