Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Byla to docela pohoda, říká Dryml o postupu

31 2006
Pardubice - Soupeřům přenechali jediný bod a suverénně splnili roli favorita. Čeští plošináři s přehledem ovládli semifinále mistrovství Evropy dvojic v ukrajinském Rovnu. Vítěznou sestavu tvořili pardubičtí bratři Aleš a Lukáš Drymlové a Bohumil Brhel z pražského Olympu.

"Byla to docela pohoda," usmál se Lukáš Dryml, se ziskem 11 bodů nejúspěšnější člen českého tria. "Důležitý byl především postup. Ale samozřejmě jsme v této konkurenci museli myslet i na vítězství. Papírové předpoklady se nám povedlo naplnit."

Český tým vyrukoval na ukrajinský ovál v nejsilnějším možném složení. Vždyť právě v této sestavě získal předloni evropské zlato a před rokem stříbro. A na dráze jasně dominoval. Podle původních úvah měl být Aleš Dryml kvůli svému závodnímu vytížení připraven pouze jako náhradník, ale nakonec odjel čtyři jízdy stejně jako jeho kolegové.

"Když už jsme jeli takovou dálku, tak jsme se takhle domluvili," vysvětlil Lukáš Dryml. "Brácha nás navíc koučoval, zastupoval tentokrát reprezentačního manažera Laštovku," prozradil zajímavost.

Češi až na jednu výjimku poráželi soupeře vždy 5:1. Nedokázali to pouze v souboji s Ukrajinou II, kdy vyhrál 4:2. Před Brhela se dokázal vklínit talentovaný Andrij Karpov a uzmul vítězům jediný bod v závodě.

"Domácí závodníci i Rusové mají dráhu najetou z ligové soutěže. To byla jejich výhoda, ovšem jediná," podotkl Lukáš Dryml.

Čeští plošináři se tak v závodě příliš nezapotili. Není ani divu. Vždyť konkurence spíše připomínala přebor bývalého Sovětského svazu. "Nebyla tam žádná velká jména na rozdíl od nás. Nikdo nás nemohl ohrozit," potvrdil Lukáš Dryml. "I když závod byl uspořádán ve velkém stylu na profesionální úrovni. A diváků tam bylo možná víc než na Grand Prix v Praze."

Stejně jako loni na semifinále nedorazili Dánové. Odhlásili se Nizozemci, které nahradili slabí Rumuni. Kvůli termínové kolizi s kvalifikací mistrovství světa chyběli Lotyši a Rusové zase nemohli nasadit svou elitní sestavu. Naopak v závodě se objevily hned tři domácí páry.

"Dánové asi neměli chuť vyrazit na Ukrajinu. Stejně si myslím, že by se tam těžko dostávali. Dlouhé čekání na hranicích by je nejspíše odradilo," podotkl mladší z Drymlů. "Je škoda, že se jel i šampionát družstev. Konkurence mohla být lepší. Ale co... Hlavně že jsme to zvládli my."

Zatímco český tým byl suverénem, o další dvě postupová místa už byl boj. Nakonec je vybojoval elitní pár Ukrajiny a Rusové. O dalších třech účastnících finále, které se uskuteční 5. srpna ve slovinské Lendavě, se rozhodne v červencovém semifinále v italském Lonigu.
 
Výsledky: 1. Česko 29 (L. Dryml 11, Brhel 10, A. Dryml), 2. Ukrajina 23 (Marko 14, Kolodyj 9), 3. Rusko 21 (Ivanov 15, Gomozov 6), 4. 4. Ukrajina II 18 (Karpov 14, Borodaj 4), 5. Rakousko 16 (Wallner 12, Novotny 4), 6. Ukrajina III 13 (Omeljan 8, Pjatničko 5), 7. Rumunsko 6 (Agrisan 6, Toma 0, Popa 0).

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze