Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byla jsem naměkko, přiznala Sáblíková po třetím triumfu v prestižní anketě

Martina Sáblíková na vyhlášení ankety Sportovec roku 2010 | foto: ČTK

23 2010
Jen Věra Čáslavská a Jan Železný vyhráli anketu Sportovec roku víckrát než ona - celkem čtyřikrát. Martina Sáblíková se této legendární dvojici díky třetímu triumfu výrazně přiblížila. "Ještě si to neuvědomuji, možná časem," usmívala se třiadvacetiletá rychlobruslařka po vyhlášení.

Přestože o vítězství dvojnásobné olympijské šampionky v 52. ročníku prestižní ankety nebylo pochyb, ona sama si, snad z vrozené skromnosti, úspěch dopředu nepřipouštěla.

"Určitě jsem trošku pochybovala. Těch sportovních úspěchů letos bylo strašně moc. Každé první místo by se mělo ocenit," prohlásila na tiskové konferenci.

Usmívala se, ale ve společnosti stříbrného (z ankety) lyžaře Lukáše Bauera a bronzového skifaře Ondřeje Synka působila nesměle až smutně. "Jsem trošku unavená," přiznala.

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková

Byla dojatá z toho, jak ji před přebíráním ceny v televizním šotu chválila její první třídní profesorka z gymnázia Ivana Kadlecová. Ta o rychlobruslařce řekla, že ji vystihuje pět N: nadání, nadšení, náročnost, neústupnost a národní hrdost.

"Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. Byla to hodně dojemná chvíle," poznamenala Sáblíková.

Rychlobruslařka se nejlépe cítí v teplákové soupravě nebo kalhotách. Přesto už podruhé v řadě si pro triumf přišla v šatech. Loňské černé tentokrát vyměnila za modré. "Šlo to rychle. Měly se ušít dvoje a oboje se mi líbily. Pak jen přišlo rozhodování, které si vezmu," řekla Sáblíková.

Snad jen boty byly kamenem úrazu. "Než jsem šla na vyhlášení, tak jsem řekla trenérovi, že bych potřebovala nůž na pravé noze trochu dovnitř, protože se mi na tom špatně chodí," usmívala se.

Na oslavy v rodinném kruhu bude mít jen několik dní. Už 28. prosince odjíždí na další soustředění do italského Collalba. "Budu to slavit společně s Vánoci," prozradila.

O cílech pro pokračování sezony má jasno. Touží se vrátit do světové špičky, neboť začátek sezony jí kvůli střevní viróze nevyšel. "Zatím to není ideální. Ale chci se vrátit tam, kde jsem byla minulý rok," dodala už trojnásobná česká sportovkyně roku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze