Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl zvyklý na miliony, po výhře v Kanadě k nim má Pettersson zase blízko

Carl Pettersson, čtvrté kolo Canadian Open 2010. | foto: AP

26 2010
Byl to dobrý pokus, co provedl Luke Donald v závěrečném kole Canadian Open. Jeho výkon 66 ran (čtyři pod par) dlouho znervózňoval hráče závěrečných flightů. Angličan, jenž letos útočí na obou frontách, americké i evropské, nezahrál dost na to, aby sesadil z pozice lídra Carla Petterssona, možná nejpřekvapivějšího vítěze turnaje PGA Tour od začátku roku.

Výhra byla tak ležérní, že si majitel trofeje mohl dovolit bogey na poslední jamce, dokonce třetí, které zahrál ve finálovém kole. Zahrál v něm 67 ran, daleko za sobotním rekordem 60 (sedm pod par), ale od jisté chvíle šlo hlavně o to, udržet pozici.

Nejvíc ji měl ohrozit Američan Dean Wilson, druhý člen finálového flightu. Jenže jako by se v okamžicích, kdy evropský soupeř váhal převzít roli absolutního vládce nad turnajem v St. George´s GCC, zalekl nenadálé role, nedobrovolně vyhnal svůj výsledek finálového kola až na hodnotu +2, což znamenalo konečnou ztrátu jedné rány na celkového vítěze.

Dean Wilson, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Dean Wilson, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Dvaatřicetiletý Pettersson se vrátil na výsluní. "Loni mě moje hra opustila. Ještě když jsem přišel na poslendí jamkiu, říkal jsem si, že se může stát cokoli," přiznal vnitřní nervozitu vítěz.

Dřív pravidelně překračoval dvoumilionovou hranici v ročních ziscích na PGA Tour, ale loni vydělal sotva půl milionu a za start v celé sezoně prestižního okruhu může být rád.

"Jsem ze své výhry v šoku," přiznal Pettersson a připomněl, že při všech předchozích byl lídrem a jen svou pozici udržoval, zatímco tady musel ve druhé devítce útočit.

Teď může říct, že coby vítězi turnaje mu patří velká práva. O ty připravil Wilsona, jehož kariéra je navzdory druhému místu ohrožena. Američan by si býval výhrou pomohl ke startům na mnoha velkých akcích, takto bude muset pravděpodobně znovu do kvalifikace, nebo předtím vyhrát někde jinde.

V Kanadě Wilson startoval na sponzorskou pozvánku a dokázal, že i golfisté jeho výkonnosti mohou soupeřit s favority. Ve FedEx Cupu se dokonce dostal o jedno mista před Donalda, jenž skončil třetí.

Angličan si pochvaloval, že až na pár ran, které by radši neukazoval, většinou puttů, se mu zase zadařilo. "Nevyhrál jsem, ale celkově moje hra vypadala dobře. A v rydercupových žebříčcích si vedu dobře," připomněl Donald.

Ne zrovna pronikavým, a přesto úspěchem, skončil Canadian Open pro Matta Kuchara. Děleným čtvrtým místem posílil svou pozici hlavně v žebříčku pro výběr do týmu pro letošní Ryder Cup.

Carl Pettersson, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Carl Pettersson, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Zklamáním skončil turnaj pro ty, kdo očekávali úspěch domácího hráče. Nejlepším Kanaďanem v konečném pořadí je Adam Hadwin na děleném 37. místě.

Jon Mills, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Jon Mills, čtvrté kolo Canadian Open 2010.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze