Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl to krásný den v horách, řekl Jiménez po fantastickém výkonu

Miguel Ángel Jiménez, druhé kolo European Masters 2010. | foto: AP

3 2010
Jako znovuzrozený hraje Miguel Ángel Jiménez ve švýcarských Alpách. Ve druhém kole European Masters zahrál fantastických 61 ran (deset pod par) a vyšvihl se s průběžným skóre -14 do čela průběžné klasifikace před dvojici Italů Edoardo Molinari, Matteo Manassero.

Šestačtyřicetiletý Španěl se díky výsledkům na Czech Open a Johnnie Walker Championship kvalifikoval do evropského týmu pro Ryder Cup. Na hřiště Crans-sur-Sierre přijel mimo jiné i proto, že jej tady - podobně jako jinde ve středoevropském regionu - publikum miluje.

Už ve čtvrtek se mu odvděčil solidním vstupem do turnaje, dotovaného částkou dva miliony eur, ale dnešek vše předčil. Šestkrát bidie a dokonce dvakrát eagle svítí v jeho skórkartě. "Byl to krásný den v horách," komentoval typicky hravým stylem milovník doutníků a vína.

K rekordu 59 ran mu chyběla dvě birdie na závěrečných jamkách. "Zkusil jsem to, nevyšlo to, ale i tak to bylo krásné kolo. Všechny hole fungovaly jak měly," dodal Jiménez, jako by se do čela nedostal hlavně díky svým rukám.

Edoardo Molinari, druhé kolo European Masters 2010.

Edoardo Molinari, druhé kolo European Masters 2010.

V podobném laufu jako on hraje i Molinari. Jeden z bratrů, kteří si spolu s Jiménezem zahrají v barvách Evropy proti Spojeným státům, se už druhým dnem vyvaroval bogey a v pátek se oproti úvodnímu dni ještě o ránu zlepšil. Na druhém místě ztrácí na lídra tři rány, podobně jako jeho krajan Manassero.

Sedmnáctiletý italský zázrak na tom mohl být lépe, kdyby udržel vysokou úroveň své hry v prvním kole, v němž byl nejlepší. Ne že by se zhoršil o tolik, ale přece jen se v jeho výkony objevila trojice bogey.

Matteo Manassero, druhé kolo European Masters 2010.

Matteo Manassero, druhé kolo European Masters 2010.

Pozice obou hráčů z druhého místa bude ve víkendovém programu zcela jiná. Zatímco Molinariho čeká třítýdenní přestávka k tréninku na Ryder Cup, Manassero musí obhájit pozici mezi nejlepší pětkou, aby se vyhnul povinnosti hrát kvalifikaci na příští sezonu European Tour. Coby čerstvý profesionál nemá zatím dost nahráno, aby si kartu zajistil jinou cestou.

Také výkony dalších hráčů nedaleko horského střediska Crans Montana jsou zaznamenáníhodné. Jihoafričan Charl Schwartzel zahrál ve druhém kole 66 a poskočil na šesté místo.

Vynikající bilanci -10 a tím i čtvrtou pozici drží překvapivě Fin Mikko Ilonen.

Mikko Ilonen, druhé kolo European Masters 2010.

Mikko Ilonen, druhé kolo European Masters 2010.

Naopak cut o hodnotě jedné rány pod parem byl tentokrát nad síly vítěze British Open Louise Oosthuizena z Jižní Afriky, jenž zahrál v obou kolech even par. Ještě hůř dopadl nadějný Velšan Rhys Davies (+9) a spadl v konečné klasifikaci o ránu za Grega Normana. Pětapadesátiletý Australan tak svým návratem k soutěžnímu golfu nenadchl.

Greg Norman, druhé kolo European Masters 2010.

Greg Norman, druhé kolo European Masters 2010.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze