Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bydlí už spolu, Vánoce ale stráví každý sám

22 2003
Olomouc - Už pomalu čtyři roky spolu mají známost házenkáři Zbyněk Veselý a Jana Arnošová a až do letoška čekali, než budou společně bydlet. "Když mi přišla nabídka z Kostelce a zároveň také Janě z Olomouce, tak jsme si řekli, že je to dobrá šance zkusit bydlet spolu," říká šestadvacetiletý Veselý, který hrál například v Kopřivnici, v Hranicích a v minulé sezoně za Frýdek-Místek.

O deset dnů starší Arnošová začínala s házenou ve Veselí a předešlých pět let strávila ve Zlíně. "Společné bydlení nebylo tím hlavním důvodem, proč jsem šla do Olomouce, ale při našem rozhodování to sehrálo svou roli," říká reprezentantka.

Nejprve bydleli v Prostějově, nyní přesídlili do Olomouce, kde Arnošová studuje na vysoké škole obor aplikovaná tělesná výchova.

"Mně to bylo celkem jedno, ale Janě vadilo dojíždění," říká Veselý. Oba hrají interligovou soutěž, oba jsou leváci a hrají na pravém křídle s číslem 18. Když mají volno tak zápasy svého protějšku navštěvují.

"Je to zajímavé, když pak spolu probíráme naši hru očima toho druhého. Taky si radíme, ale domů to moc netaháme," odmítá Veselý.

"Někdy se stane, že máme za sebou oba nevydařený zápas, takže žádnému do řeči moc není, ale po čase se k tomu stejně vrátíme a v klidu to rozebereme," doplňuje Arnošová.

Na své přítelkyni se Veselému po házenkářské stránce nejvíce líbí obranná činnost. "Jana je v obraně bijec a dravec, za což ji chválí i trenéři.
Já jsem v defenzivě trochu měkčí," přiznává.

Naopak třetí nejlepší český střelec v interlize imponuje subtilní hráčce především technikou střelby. "Má výborné zapěstí, úžasnou rychlost a uvolnění v soubojích jeden na jednoho. To je jeho velká zbraň," doplnila Arnošová.

První Vánoce „ve svém“ však spolu házenkářský pár nestráví. "Na svátky jezdím za rodiči do Chebu, kam se dostanu tak jednou dvakrát za rok," říká Veselý.

Jeho partnerka je však tolerantní. "Ani jsem s tím moc nepočítala, že bychom byli na Vánoce spolu, protože Zbyněk to má s návštěvou své rodiny komplikovanější. Mohla jsem jet s ním, jenže mezi svátky máme tréninky. Teď když ale bydlíme spolu, tak to zas tolik nebolí," dodala Arnošová.

Zbyněk Veselý

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze