Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bydli u mě, nabídl Clay Šebrlemu

21 2004
Praha - V Aténách se prali o olympijské zlato. Na jaře budou měsíc trénovat bok po boku. Roman Šebrle a Bryan Clay, dva nejlepší desetibojaři planety, si domluvili měsíční společnou přípravu v americké Azuse, kde Clay žije. Šebrle tam odletí 10. dubna. Taková spolupráce je ve světě sportu unikátní.

Vždyť proč prozrazovat soupeři tajemství z vlastní tréninkové kuchyně? "Toho se nebojím. Každý potřebujeme trénovat jinak. Mám něco vyzkoušeného. Bryanův trénink by mi třeba ani neseděl," řekl Šebrle.

Již pouhá přítomnost velkého soka na stadionu je však bude motivovat do práce. Šebrle s sebou vezme trenéra Kupku i svoji tréninkovou skupinu, už mají objednané letenky. Teď shánějí ubytování. Je jich hodně, do hotelu nechtějí. "Tak bydli u mě doma," nabídl Clay svému soupeři.

Šebrle s díky odmítl. "Přece jen chci mít svůj klid. A Bryan asi taky. Navíc já se svojí angličtinou..." O cestě do Ameriky uvažoval dva roky. "Pořád trenéra přemlouvám, ať vyrazíme na soustředění i do míst, kde něco zajímavého uvidíme. Aby to nebylo jen přijet, makat, spát," vysvětloval.

"Co takhle Austrálie? Nebo Amerika?" hučel do trenéra Kupky. Náhoda pomohla. Při podzimním desetiboji v Talence jim Clay vyprávěl o svém klubu. Na stadionu tam není tvrdé mondo, ale tartan, což Čechům vyhovuje.
"Přijeďte," vyzval je sám Clay.

Rtuťovitý Afroameričan je excelentním sprinterem, svalnatější Šebrle vyniká spíše v silových disciplínách. "Vůbec jsme úplně jiní. Já jsem ten velký, klidný, nesprostý," směje se olympijský vítěz.

Azusa leží na periférii Los Angeles, Šebrle se těší na výlety do okolí. "Vždyť LA a San Francisco jsou prý nejkrásnější města v Americe. Samozřejmě že musíme do Hollywoodu. A na golf." Ale žádnou hereckou hvězdu potkat nechce. "Dostali by ze mě mindráky," vtipkuje.

K návštěvě ho zve i krasobruslařka Ája Vrzáňová, pro kterou sehnal vstupenku na Sportovce roku. "Bydlím jen čtyři hodiny odtud. To je v Americe směšná vzdálenost," povídala Vrzáňová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze