Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevím, proč bych ho pouštěl. Buttona naštval Hamiltonův manévr

Jenson Button se chystá na tréninkovou jízdu před Velkou cenou Španělska. | foto: AP

21 2014
Lewis Hamilton předvedl při Velké ceně Německa formule 1 úžasnou stíhací jízdu. Z dvacátého místa na startu až na třetí v cíli. Ale ne všem jeho vzestup startovním polem imponoval.

Jedním z jezdců, s nimiž si musel Hamilton na své cestě polem vzhůru poradit, byl Jenson Button. Krajan a bývalý týmový kolega z McLarenu. Velmi dobře se znají, jenže ve vlásence, kde se Hamilton rozhodl předjíždět, si neporozuměli ani trochu.

"Trochu jsme se srazili. Myslel jsem, že mě pustí před sebe, ale byl to špatný úsudek," popisoval situaci, kdy svým Mercedesem narazil do bočnice vozu McLaren agilní Lewis Hamilton.

"Je jasné, že Mercedes je mnohem rychlejší než my všichni ostatní, ale byla by to trochu nuda, kdybychom je všichni pouštěli před sebe. Jel jsem si svůj vlastní závod a nehlídal jsem si zrcátka, jestli v nich náhodou není nějaký Mercedes, abych ho pustil před sebe," reagoval trochu ironicky nejzkušenější jezdec startovního pole.

"Jenže on si jednoduše myslel, že ho chci pustit před sebe. Přitom stopu, kterou jsem jel já, používá v závodě hodně jezdců," dodal trochu rozezlený Button.

Britský pilot Lewis Hamilton projíždí tratí Velké ceny Británie na okruhu...

Britský pilot Lewis Hamilton

Později po závodě se britský jezdec McLarenu podíval na záznam celého incidentu a své hodnocení situace změnil. Na svém twitterovém účtu napsal větu, která se dá chápat jako omluva Lewisi Hamiltonovi.

"Po shlédnutí závodu jsem trochu změnil pohled na situaci s Lewisem. Rozumím tomu, proč si myslel, že mu dělám prostor k předjetí," napsal Button.

K povaze Jensona Buttona sedí, že dokázal ustoupit ze svých stanovisek a opravit svůj předchozí, celkem útočný komentář. Pokud tedy nedostal od týmu za úkol "zklidnit" celou situaci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze