Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Letos chceme titul, představuje odvážný cíl šéf týmu Bulldogs Brno

Ilustrační snímek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

26 2015
Loni došli po dlouhých letech do semifinále, v této sezoně myslí florbalisté Bulldogs Brno ještě na vyšší mety. „Chceme superligu vyhrát,“ říká rovnou prezident klubu Miroslav Mikšl. Buldoci už za sebou mají úvodní utkání ve Vítkovicích, které vyhráli po samostatných nájezdech 4:3. Dnes je čeká od 17 hodin domácí premiéra proti Spartě. „Uvidíme, jak se projeví prodloužený víkend na počtu fanoušků,“ zamýšlí se Mikšl.

Co od prvního zápasu na domácím hřišti očekáváte?
Vítězství za tři body. Cokoliv jiného pro nás bude ztráta. Chceme si udržet umístění do čtvrtého místa po základní části, abychom si mohli vybrat soupeře pro čtvrtfinále. Tyto zápasy musíme zvládat. Proto bychom byli rádi, kdyby nás přišlo podpořit třeba 500 diváků. Sparta bude určitě černý kůň soutěže.

Kteří další soupeři vám budou stát v cestě za titulem?
Největší favorit, který opravdu vyčnívá, je Mladá Boleslav. Poslední čtyři roky pracuje na zkvalitnění kádru a dnes má tým složený převážně z reprezentantů. Letos bude mít ty nejvyšší ambice.

Ty máte i vy. Co jste pro úspěch během přípravy udělali?
Základní předpoklad byl, abychom udrželi náš perspektivní kádr včetně realizačního týmu. To se nám podařilo. Rovněž příprava byla kvalitní a poměrně náročná. Na konci srpna jsme absolvovali soustředění ve Švýcarsku. Také jsme se snažili doplnit kádr.

Od které nové tváře v brněnském dresu si slibujete nejvíc?
Od Radka Krajcigra, který přišel z Pardubic. V posledních dvou sezonách dokázal během základní části nastřílet dvacet gólů. Vyztužení obrany si slibujeme od Davida Hausera. Je to jeden z nejzkušenějších obránců na jižní Moravě. Poměrně zajímavě se v přípravě jevil i Daniel Částek. Škoda, že je teď zraněný.

Zdá se, že vám vítězství ve Vítkovicích zvedlo sebevědomí...
Věříme ve své schopnosti. Vítězství v Ostravě je pro nás velmi cenné. Vlastně Vítkovice řadím k Mladé Boleslavi a Spartě jako dalšího aspiranta na titul. My ho ale chceme také.Najdete na iDNES.czmobilní verze