Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Buggyra pomýšlí na nejvyšší příčky

4 2006
Praha - Smělé cíle si dává před sezonou závodní stáj Buggyra, jejíž dva vozy vstoupí o víkendu už pošesté do seriálu Evropského poháru tahačů. Loni při premiérovém startu ve spojené divizi Race Trucks obsadila roudnická stáj třetí a čtvrté místo a letos pokukuje výše.

Oba piloti by prý mohli skončit do třetího místa celkového pořadí, ale v týmu doufají i v útok na mistrovský titul.

Buggyra nemá na rozdíl od řady konkurenčních týmů podporu velkých automobilek, ale tradičně je nositelem nových technologií. Letošní inovace na motoru je podle obou jezdců Němce Gerda Körbera a Davida Vršeckého převratná.

"Při řazení rychlostních stupňů je mnohem rychlejší odezva. Akcelerace je díky dvoustupňovému turbu opravdu výrazně lepší," pochvaloval si vůz na dnešní tiskové konferenci Vršecký.

Roudnický rodák je už několik let členem absolutní špičky Evropského poháru. Sobotního startu sezony v Barceloně se nemůže dočkat. "Všechny testy ukazovaly podstatné zlepšení. Až v závodě ale uvidíme, co všechno je reálné," prohlásil pilot, který před rokem premiérový závod na španělském okruhu vyhrál. Nakonec byl celkově čtvrtý.

Buggyra se stejně jako většina stájí zúčastní jedenácti závodů. K desetičlennému programu přibyl závod na Nürburgringu. Německý okruh vždy patřil k ozdobám sezony, ale protože se jeho vedení nedohodlo s Mezinárodní automobilovou federací (FIA), pojede se tamní závod pouze jako exhibice.

"Chybět tam nemůžeme, půjde o velký závod. Pořadatelé dokonce vypsali i finanční prémie," uvedl manažer Buggyry Martin Lansdorf.

Buggyra má vedle dvou modrých tahačů v záloze třetí vůz v bílém provedení, na němž se loni několikrát svezl další Čech Adam Lacko, který letos pojede celou sezonu s truckem MAN.

"Ale je pravděpodobné, že právě na Nürburgringu pojede s námi na našem třetím voze, máme i další zájemce o jednotlivé starty," řekl Lansdorf.

Buggyra své plány nespojuje pouze s Evropským pohárem a tradičně pomýšlí na
překonání světového rekordu, který před dvěma lety zajel Vršecký. Tehdy se jelo na dálničním okruhu v Dubaji, nyní se hledá z marketingových důvodů ideální místo v Evropě.

"Jednání o pronájmu budované dálnice na Hradec Králové nedopadla z různých příčin, sedmikilometrový úsek na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem je zase příliš krátký," uvedl Lansdorf.

Možná, že útok na třísetkilometrovou hranici bude nakonec hostit londýnské letiště Heathrow. "K jednání zatím nedošlo, ale tam by zřejmě potřebný dvanáctikilometrový úsek dokázali připravit," prohlásil Lansdorf s tím, že pokus se možná ještě letos uskuteční.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze