Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Buggyra na Dakaru dál spolupracuje s Tatrou, Kolomého doplní Valtr

Martin Kolomý (vlevo) a Jaroslav Valtr | foto: Buggyra

9 2015
Česká stáj Buggyra bude i nadále spolupracovat s automobilkou Tatra Truck, na příští Rallye Dakar navíc nově nasadí dva vozy. Martina Kolomého doplní Jaroslav Valtr, který už má také s legendární soutěží zkušenosti.

„Máme pochopitelně radost. Přes všechno, čeho jsme dosáhli na poli okruhových závodů, si spolupráce s tak silnou značkou, jakou je Tatra, mimořádně ceníme. V případě Rallye Dakar, na které je Tatra pojmem, to platí dvojnásob,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda v tiskové zprávě.

Důležitý je podle něj i fakt, že kamion vychází z aktuální modelové řady T815.

Oba speciály pojedou pod hlavičkou týmu Tatra Buggyra Racing. Druhým pilotem vedle Kolomého bude Valtr. „Jedná se o zkušeného jezdce, který má za sebou tři dakarská angažmá. Má vysoké ambice, jsme proto přesvědčeni o tom, že s Martinem vytvoří silný a perspektivní tým,“ řekl Kalivoda.

Valtr s Buggyrou již v minulosti spolupracoval, v roce 2014 měl ve svém liazu motor Gyrtech od roudnického týmu. „Bylo vidět, že kluci mají velké ambice na Dakaru jednou uspět. Řekl jsem si, že pokud se Dakaru zúčastním, tak v barvách týmu, který bude garancí nejvyšší možné profesionality. Spojení Tatra - Buggyra je toho zárukou,“ uvedl Valtr.

Nový člen týmu bude mít k dispozici kamion s označením Phoenix. „Díky spojení unikátního tatrováckého podvozku a moderních technologií DAF je velmi zajímavým řešením, které přináší jak produktivitu, tak efektivní provoz,“ řekl technický ředitel Tatra Trucks Radomír Smolka.

„Phoenix bude nabitý novými technologiemi a vylepšený o zkušenosti, které jsme získali jak během Dakaru, tak na posledních testováních. Věřím, že to bude obrovský posun,“ dodal technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze