Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pilot Lacko chce v Mostě vyhrát pro 150 tisíc fanoušků tahačů

Vepředu je Adam Lacko ze stáje Buggyra. | foto: buggyra.com

25 2016
Jezdci Adam Lacko a Jiří Forman z roudnické stáje Buggyra se příští týden představí v Mostě při šestém podniku mistrovství Evropy tahačů a před domácím publikem by rádi atakovali stupně vítězů. Lacko si chce po severočeských závodech udržet vedení v čele seriálu, které hájí o pouhý bod před Němcem Jochenem Hahnem.

Ještě před Mostem však čeká piloty o tomto víkendu maďarský podnik na okruhu Hungaroring.

„Pro nás je momentálně prioritou Adam a jeho boj o titul. Je v čele šampionátu, což je největší lákadlo pro české fanoušky,“ řekl na tiskové konferenci v Praze manažer týmu Jan Kalivoda.

Lacko v dosavadních čtyřech dílech šampionátu vyhrál celkem osm jízd a neustále se přetahuje s Hahnem o vedení.

„Že to bude takhle vyrovnané, to jsem opravdu nečekal. Jsem rád, že vedu, ale ještě před sebou máme víc než polovinu závodů. Hlavní zlom asi nastane, pokud se někomu pokazí auto. Pak už to bude mít složitější,“ podotkl Lacko. „Bylo by hezké si zrovna v Mostě vytvořit náskok, ale myslím, že to tak nebude. Podle mě to letos bude boj do posledního závodu,“ doplnil Lacko.

Neskrývá však, že vyhrát v Mostě by pro něj bylo dvojnásob příjemné. „Je to největší motivace. Je tam domácí atmosféra, kousek od baráku. Vždy si člověk říká, kéž by to zrovna doma vyšlo, a snaží se víc předvést,“ uvedl jednatřicetiletý jezdec, loni stříbrný.

Dosud poslední podnik letošního šampionátu se jel na začátku července a Buggyra pak přes léto mohla pracovat na úpravách vozu.

„Máme určité změny, kterými jsme chtěli reagovat na vývoj sezony. Samozřejmě se může stát, že nemusí fungovat, takže se budeme rozhodovat podle vývoje šampionátu, jestli je nasadíme, nebo ne,“ podotkl manažer Kalivoda.

Mostečtí organizátoři očekávají, že autodrom pod hradem Hněvín během podniku evropského šampionátu navštíví 150 tisíc diváků.

Eurotahače termínově ustoupily zlínské rallye

Evropský šampionát tahačů v Mostě po letech změnil svůj zažitý termín. Jede se ne poslední srpnový, ale letos až první zářijový víkend, tedy od 2. do 4. září.

„Důvodem je dlouhodobá kolize s dalším velmi významným tuzemským podnikem, Barum Rally Zlín,“ uvedl sportovní ředitel autodromu Michal Marek. „Uznali jsme, že pořádat dva závody mistrovství Evropy ve stejnou dobu v tak malé zemi je kontraproduktivní. Dělíme se o média, o sponzory, o VIP zákazníky a zejména o diváky. Proto jsme ustoupili. Věříme, že to fanoušci ocení a přesunou se k nám i ti, kteří se chystají na Barumku.“

Jeden z příznivců, který si koupí lístek na Czech Truck Prix v předprodeji, se dokonce sveze v pátek 2. září v tahači jako kopilot. „Posadíme ho vedle špičkového jezdce, v Česku to není vůbec běžné.“

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze