Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Buggyra zaútočí na úspěch na Dakaru se dvěma posádkami, co mají ambice

Aleš Loprais na Rallye Dakar, ilustrační foto | foto: InstaForex Loprais Team

26 2016
Hvězdný tým nasadí roudnická Buggyra na prestižní Rallye Dakar 2017. Pilotem jedné posádky týmu Tatra Buggyra Racing bude stejně jako loni Martin Kolomý, druhý speciál bude řídit Aleš Loprais.

„Je to pro mě velká výzva, spolu s Martinem Kolomým máme na výrazný úspěch,“ věří Loprais, který má na kontě už osm etapových vítězství na Dakaru, v roce 2007 byl celkově třetí a loni čtvrtý.

Spouštěcím mechanismem k Lopraisově angažmá u Buggyry bylo definitivní odřeknutí účasti v závodu ze strany Davida Vršeckého.

„Tým nechal rozhodnutí na mě, čehož si na jedné straně velice vážím, na straně druhé na mě naložil strašnou odpovědnost. Vyjádření lékařů sice nebyla o kategorickém zákazu účasti, zároveň mi ale nikdo nepotvrdil, že budu schopen dvoutýdenního plnohodnotného provozu,“ vysvětlil své rozhodnutí Vršecký. Dakaru 2017 se zúčastní v roli vedoucího technické sekce.

Náhradu za Vršeckého hledal manažer týmu Jan Kalivoda mezi více adepty. „Byl mezi nimi třeba Martin Prokop, který dojel na Baja Aragón s Tatrou Phoenix druhý. Intenzivní jednání jsme vedli rovněž s Karlem Trněným,“ rekapituloval Kalivoda.

Nakonec zaúřadovala náhoda. Když se Aleš Loprais zúčastnil jedné z testovacích akcí, šéf mu nabídl svézt se ve speciálu pro Dakar, Tatře Phoenix.

„Pak jsme se dostali do stadia, kdy k mému vstupu do týmu chyběl pomyslný krůček. Ten jsme nakonec společnými silami učinili, operativně jsme nastavili sérii testování na Slovensku a v Maďarsku, během kterých proběhnou finální úpravy nastavení tlumičů a stabilizace pro můj styl jízdy,“ říká Loprais, jehož v posádce pro Dakar doplní Jan Tománek a Jiří Stross. Kolomý pojede s bratry Kiliánovými a věří ve výrazný úspěch Buggyry na Dakaru.

„Angažování Aleše Lopraise považuji za dobrý rok. Cesta k úspěchu celého týmu vede přes větší počet stejně rychlých jezdců. Navíc v minulých dvou letech nasával Aleš atmosféru v zahraničních týmech a věřím, že jeho poznatky pro nás budou hodně inspirativní.“Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze