Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Budu po boku hvězdy, od které se mám co učit, těší bikerku Huříkovou

Tereza Huříková | foto: ADH CONCEPT

4 2011
Ze španělského do německého týmu přestoupila česká bikerka Tereza Huříková. A ze zázemí i nových kol je nadšená. "Myslím, že vytvoříme skvělý tým, který bude bojovat o nejvyšší příčky," říká.

Vítězka Světového poháru horských kol žen do 23 let z roku 2008 podepsala smlouvu na dva roky s nově vzniklým německým týmem Central Haibike. V týmu je i olympijská vítězka z Pekingu 2008, Němka Sabine Spitzová. Dále další Němka Elisabeth Brandauová a Švýcarka Kathrin Stirnemannová.

Central Haibike se chce zaměřit především na závody Světového poháru, mistrovství světa a Evropy horských kol. Dlouhodobým cílem je co nejlepší výsledek na olympijských hrách v Londýně 2012.

Huříková loni podepsala tříletou smlouvu se španělským týmem Trek Lorca Taller del Tiempo. V tiskové zprávě, kterou vydala, uvedla, že se španělský tým na podzim minulého roku dostal do finanční tísně a jeho budoucnost je nejistá.

"Manažer nám oznámil, že si není jistý, jak bude tým dál fungovat," sdělila Huříková. "Jeho hlavní finanční partner Lorca Taller del Tiempo vyhlásil bankrot a veškeré finanční vyrovnání s týmem se bude ve Španělsku řešit soudně."

Ve stejnou dobu podle zprávy Terezu Huříkovou oslovila Sabine Spitzová s jejím novým projektem. "Dlouho jsem neváhala. Se Sabine se dobře znám a tým s německým zázemím je určitá jistota," uvedla dále bikerka. "Navíc budu po boku hvězdy, od které se mám co učit. A v týmu žen, kde se všichni soustředí na jediný závod dne."

První týmový mítink se uskutečnil v německém Schweinfurtu. Přímo v sídle firmy, jejíž kola závodnice budou sedlat. "Poznali jsme osoby pracující na vývoji nových kol, které nás provedly továrnou, a představily nám naše nové stroje," sdělila dále.

Vypadají prý krásně a jejich hmotnost je s odlehčenými komponenty velmi malá. "S holkama z týmu jsme byly nadšené jednak z prostředí, ale taky ze sebe samých. Myslím, že vytvoříme skvělý tým, který bude bojovat o nejvyšší příčky," přeje si nyní Huříková.

Aniž by upřesnila, co se jí přihodilo, uvedla, že díky lékařské péči společně s centrem moderní medicíny se dokázala na podzim dát dohromady a vrátit se ke svým starým tréninkovým dávkám. "Jsem ráda, že jsem zase schopná trénovat 20 až 25 hodin týdně," uvedla dále.

Společně s trenérem a lékařem Karlem Martínkem, se kterým na podzim začala spolupracovat, se snaží, aby se dostala zpět na vysokou výkonnost a mohla bojovat o medaile ve Světovém poháru. "Pod dohledem jeho a profesionálů z centra Endala se cítím skvěle. Návrat na nejvyšší úroveň bude bolet, ale je dosažitelný," věří.

První závody letos Terezu Huříkovou čekají na Kypru 6. března 2011. Do té doby se bude připravovat v arizonském Tucsonu v USA.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze