Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budínský o výhře nad Pardubicemi: Víra v buldočí houževnatost rozhodla

S míčem čaruje pardubický rozehrávač Levell Sanders. | foto: Michal Klíma, MAFRA

13 2015
„Neporazitelný“ mistrovský Nymburk složili, s vicemistrem Děčínem ale basketbalisté Pardubic narazili. Válečníci vezou z velkého zápasu velkou výhru 67:65 a dál vládnou NBL!

„Přijížděli jsme s vědomím, že musíme odehrát dobrý zápas, řekněme něco mimořádného. Úplně si nemyslím, že bychom něco mimořádného odehráli, ale vyhráli jsme díky našim klasickým zbraním, hlavně buldočí houževnatosti, v kterou jsme věřili po celou dobu utkání,“ hřálo děčínského kouče Pavla Budínského.

Po bídném vstupu to zdaleka nevypadalo na osmou výhru v řadě, Válečníci brzy ztráceli 0:8. „Domácím jsme nabídli krásný úvod. Naštěstí jsme správně reagovali a hned to dotáhli,“ ocenil kouč.

Zápas se lámal hlavně v poslední čtvrtině, v níž Děčín vymazal šestibodovou ztrátu. „Když jsme se přiblížili k domácím, bylo vidět, že oba soupeři jsou jako unavení boxeři, kteří jsou v lanech a je velmi těžké do nich dostat nějaký taktický záměr. Nám se ale v jeden okamžik zadařilo dát rychlé dva koše díky Tomáši Vyoralovi, a po průběhu, kdy jsme pořád tahali za kratší konec lana, jsme se dostali přes Pardubice, což jsou nejhorší okamžiky pro soupeře,“ vypíchl Budínský zlomový moment.

Byli jsme statičtí, řekl Švrdlík

„Myslím si, že se jednoznačně rozhodlo ve druhé půli, kdy jsme svými chybami nechali Luboše Striu dát dvě otevřené pozice. To jsou ty mentální chyby, nazval bych to špatnou komunikací. Kdyby tam byl hráč, je ta střela jednoznačně těžší a procento klesá,“ uvedl trenér pardubické Beksy Dušan Bohunický.

„Nebyli jsme tolik aktivní a dovolili hráčům, jako je Vyoral a Šiška, nabrat rychlost, což je jejich největší přednost. Co se týče našeho útoku, nedostali jsme se do takových pozic jako proti Nymburku, obrana Děčína byla o něčem jiném,“ podotkl Bohunický.

Pivot Beksy Kamil Švrdlík viděl problém ve statické hře domácích. „Nebyli jsme schopni vypracovat si dobré střelecké příležitosti. Samozřejmě tam byly chyby v obraně, ale hlavně jsme neskórovali. Děčín nás dotáhl a v koncovce získal vítězství,“ poznamenal Švrdlík.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze