Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budeme dál bojovat, slibuje Simerská

4 2003
Poreč - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Společně s Lucií Fabíkovou byla nejlepší českou házenkářkou v zápase s Rakouskem pivotka Jana Simerská. Dobře pracovala v defenzivě, statečně se prala s obranou soupeřek, třikrát skórovala. Po porážce 22:29 však smutnila stejně jako její spoluhráčky. "Mrzí nás to. Přitom styl rakouské házené nám určitě vyhovuje víc než ten korejský," ví pětadvacetiletá házenkářka.

Zkušenost Fridrikasové, Logvinové a Teodorovičové se nakonec prosadila, česká obrana jim však život znepříjemňovala.

"Obě jsou výborné hráčky, ale nejsou zas tak běhavé. Určitě jsme se s nimi utkávaly úspěšněji než ve středu s Korejkami. Myslím, že jsme nesehráli zase tak špatný zápas, ale v rozhodujících momentech nám nepřálo štěstíčko. A navíc si v každém zápase vybereme hluchou desetiminutovku. Čím to je? Možná i fyzičkou."

Simerská vynechala kvůli problémům s kolenem úvodní duel s Uruguayí a i v dalších zápasech bylo patrné, že se bolesti tak úplně nezbavila.

 "Mám s tím dlouhodobé trable, takže jsem na takové ćhroumání´už docela zvyklá. Bolí to, ale hrát se s tím dá," tvrdí hráčka, která v létě přestoupila ze Zlína do Olomouce.

Zatímco na loňském evropském šampionátu v Dánsku plnila roli prvního pivota slávistka Petra Válová, v Chorvatsku dostávají šanci obě. "Myslím, že jsme celkem vyrovnané. Já se prosazují spíše bojovností. Vím, že nejsem takový talent od přírody, musím si to vydřít."

Dvojnásob mrzuté bylo z pohledu Jany Simerské zranění Aleny Poláškové v prvním zápase s Uruguayí. "Chybí všem, ale mě opravdu dost. Jsme velice dobře sehrané v obraně."

I když se postupové šance dostaly do oblasti teorie, šampionát pro český tým nekončí. V sobotu nastoupí proti nepříjemné Angole, v neděli zakončí skupinu s ruskými obhájkyněmi titulu. "Budeme bojovat až do konce, stát se může ještě cokoli. I když podle kursů sázkových kancelářích nás doma berou za outsidery..."

Tipsport vypsal na výhru Česka nad Rakouskem kurs 6,6:1. "Máme doma sázkaře, kteří po nás chtějí tipy. Píší nám SMSky a od nich jsme se to dozvěděly. Trochu to zamrzelo, ale co se dá dělat," krčila rameny Jana Simerská.Najdete na iDNES.czmobilní verze