Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brazilský tahoun budějovických volejbalistů: Fanoušci jsou tu geniální

Brazilský univerzál Daniel de Souza Maciel je oporou volejbalistů Českých Budějovic. | foto: Marek Podhora, MAFRA

11 2015
Když se podíváte na jeho profil na Facebooku nebo Instagramu, uvidíte spousty fotek a videí z tréninků, z centra Budějovic anebo toho, co si dopřává k obědu před zápasem. Budějovický 27letý univerzál Daniel de Souza Maciel z Brazílie volejbalem žije a s fanoušky komunikuje přes sociální sítě. A tam dává jasně najevo, že se mu v Čechách a v Českých Budějovicích líbí.

„I manželka je tady moc spokojená. Lidé jsou vřelí. Já jsem už ochutnal i místní pivo Budvar. Je dobrý. Osobně se tady u vás cítím jako doma,“ usmívá se volejbalista, kterému se daří a je jedním z tahounů celého Jihostroje.

Cítíte se tedy jako lídr týmu?
Asi bych to tak úplně neřekl. Spíš se snažím týmu pomáhat tím, co umím, a také udržovat dobrou náladu. Máme výbornou partu, pak se hraje daleko lépe.

Extraliga má za sebou devět kol, ve kterých jste ani jednou neprohráli, jak zatím hodnotíte nejvyšší soutěž a celkově český volejbal?
Myslím si, že extraliga je výborná soutěž. Pro nás je to o to těžší, protože týmy jsou tu dobré a každý z nich nás chce moc porazit. My teď musíme naše výkony i koncentraci udržet. Také si myslím, že když jsme jednou prohráli v Poháru CEV (německý Düren doma vyhrál 3:2), tak nás to paradoxně ještě víc posílilo.

Letos řada fanoušků od Jihostroje očekává jediné, a to je český titul. Zatím k tomu máte dobře nakročeno, že?
Nejen lidé na to čekají, ale i já a vlastně my všichni. Chceme extraligu vyhrát. Mnohem důležitější než současné zápasy ale bude až play-off.

Daniel de Souza Maciel při tréninku volejbalistů Českých Budějovic.

Daniel de Souza Maciel při letním tréninku volejbalistů Českých Budějovic.

Jak se díváte na evropský Pohár CEV?
Nemyslím si, že je CEV lehčí než například Liga mistrů. Možná naopak. Protože se hraje jiným systémem, tak v poháru nemáte prostor na chybu. Uděláte ji a vypadáváte, v Lize mistrů máte šanci špatný výsledek napravit v dalším utkání ve skupině.

Co byste ještě rád zlepšil na svých výkonech?
Jsem perfekcionalista. Vždycky pracuju na sto procent a věřím, že zítřek může být lepší než dnešek. Pořád je co zlepšovat. Když budu mít třeba špatné podání, ani útok nebude dobrý.

Už jste si zvykl na budějovické fanoušky?
Jsou geniální. Chci, aby jich chodilo na utkání víc, víc a víc. Když třeba před důležitým bodem roztleskávám publikum, tak to není proto, že by to chtěl Daniel sám pro sebe, ale chci nabudit celý tým.

Pozorujete výrazné rozdíly mezi jihoamerickou a českou povahou?
U nás v Brazílii jsou lidi daleko více otevřenější, s každým jsou tam hned kamarádi. Tady jste spíše uzavřenější a musíte se více s lidmi poznávat, než se s někým stanete přáteli.

Chystáte se na Vánoce odletět s manželkou domů do Brazílie?
Ne, na to není vůbec čas. Vánoce si užijeme tady v Budějovicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze