Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Budějovičtí volejbalisté hledají univerzála v cizině. Také na Kubě

Zůstane? Budoucnost Michala Kriška (vpravo) v Budějovicích je nejistá. | foto: Petr Lundák, MF DNES

23 2015
Odejde volejbalový univerzál Michal Kriško z Jihostroje, nebo nakonec zůstane? S reprezentantem sice vedení klubu neprodloužilo kontrakt, má s ním však ústní dohodu pro případnou další spolupráci.

„Michala zranění v uplynulé sezoně hodně limitovalo. Pokud by byl ale zdravotně zcela v pořádku a podstoupil by všechny zátěžové testy, jsme ochotni s ním znovu začít jednat o nové smlouvě,“ říká manažer Jihostroje Stanislav Pochop k nové situaci okolo univerzála.

I tak za něj ale vedení klubu hledá náhradu. „Prozatím nelovíme v tuzemských vodách. Na zkoušce byl u nás například argentinský reprezentant Bruno Romanutti, v hledáčku máme rovněž další hráče, například z Kuby. Rozhodnutí ale určitě nepadne v nejbližších dnech,“ doplňuje Pochop informace o situaci kolem nového hráče

Jihostroj musí hledat i nahrávače za zkušeného Petra Zapletala. „S největší pravděpodobností do kádru přijde mladý a nadějný nahrávač Kristián Červinka z Volejbalu Brno, který by měl krýt záda Filipu Habrovi, od něhož by se měl učit a sbírat zkušenosti,“ zmiňuje bývalý blokař. „Hodně si od Červinky slibujeme. Má určitě velký potenciál být dobrým nahrávačem,“ mluví manažer o možném nováčkovi.

Pohyby v sestavě se týkají i dalších členů stříbrného týmu z posledního ročníku. Zejména mladších hráčů.

Na hostování by měl odejít do některého z extraligových týmů 22letý smečař Petr Šulista, aby se dostal do zápasového tempa. Naopak 21letý univerzál Martin Pleva se s největší pravděpodobností vrátí do mateřského VK EGE České Budějovice, kde by měl čekat na šanci v Jihostroji.

Jihočeský tým také letos dostal nabídku, aby i v další sezoně hrál prestižní Ligu mistrů. A to i přesto, že neobhájil titul. Budějovice ale nakonec budou startovat v evropském Poháru CEV. „Nejde tady o finanční stránku, ale cítíme, že klub bude více konkurenceschopný v této soutěži,“ myslí Stanislav Pochop.

Tým po sezoně už opustil nahrávač Petr Zapletal, který zamířil do Ostravy. Potom už v týmu není ani univerzál Michal Kriško a libero Robert Hupka. „Právě na místo slovenského hráče přišel zkušený Martin Kryštof, který hrál posledních sedm let v německém Berlíně. On sám říkal, že by s českým vicemistrem rád získal titul, který mu ve sbírce zatím chybí,“ usmívá se manažer Jihostroje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze