Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brus nehraje, ale ve Finsku se mu líbí

31 2006
Ostrava, Tampere - Místo toho, aby ve Vítkovicích válel domácí florbalovou extraligu, rozhodl se 19letý talentovaný reprezentační obránce Pavel Brus k neposvěcenému odchodu do Finska. Hrát za tým Tampere Gunners z tamní elitní soutěže ale zatím nemůže, mezinárodní florbalová federace jeho přestup nepovolila.

"Finové totiž s námi dodnes vůbec nejednali, řekl manažer 1. SC SSK Vítkovice Petr Jäger. "Teď odjíždí do Finska náš trenér Radek Mrázek jako kouč reprezentační juniorky, tak se snad domluvíme."

Pavla Bruse mrzí, že nemůže ve svém novém působišti nastupovat. "Jsem zklamaný z toho, že nemůžu hrát, ale doufám, že se všechno vyřídí tak, aby byli spokojení všichni," uvedl nadaný florbalista.

"Zatím si zápasy Gunners užívám jako správný fanoušek." Vítkovický manažer řekl, že by také jeho klubu vyhovovalo, kdyby už mohl Brus hrát. "Také nám jde o to, ať nestojí. Raději se domluvíme, aby mohl fungovat," poznamenal Jäger. "Je zbytečné, aby se zanedbával. I my potřebujeme, aby se zdokonaloval."

Pavel Brus zatím přivyká životu ve Finsku. Trénuje, studuje, pracuje a učí se samostatnosti. "Nedávno jsem se přestěhoval do nového apartmánu v Kalevě," líčil Brus.

"Teď tam bydlím s jedním kamarádem a naštěstí je to stejné čuně, ne-li dokonce větší větší než já," přiznal ostravský florbalista odpor k uklízení.

A přestože zatím hrát nesmí, je na severu Evropy spokojený. "Musím říct, že se mi ve Finsku doopravdy líbí," podotkl Brus. Lidé jsou tu příjemní, holky jsou "cool". Ale musím uznat, že zdejší pivo se tomu českému nevyrovná a taky ceny jsou tu vyšší než doma."

Před přemýšlením o budoucnosti upřednostňuje Brus současnost. "Snažím se ve Finsku užít si každý den a naučit se co nejvíce," přiznal. Jen ho roztrpčuje počasí. "Zdá se, že všechny peníze se tu utrácejí za teplé oblečení a zimní boty."

Rodina Brusovi teď tolik nechybí. "Do Finska přicestovali můj strýc a sestra," vysvětloval. "Nejhorší ovšem je, že si musím sám vařit. To, co uvařím, občas vypadá jako skutečné jídlo, ale bohužel to tak nechutná. Taky si musím sám prát a uklízet. Tak si říkám, že bych si měl najít dívku, která by mi s tím vším mohla pomoct," dodal s nadsázkou Pavel Brus.Témata: Pavel Brus, přestup, Pivo
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze