Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bronz dvojskifu zachránila masérka

1 2003
Milán - Byla krásná letní neděle, do světového šampionátu zbývaly ještě tři týdny. A tak veslař Milan Doleček vyrazil k vodě. "Jezdil jsem na kole a přišla mi textovka od syna, jak si leží na sluníčku a sotva dojde k vodě. Málem jsem z kola spadl," vtipkuje s odstupem času Milan Doleček starší, otec a trenér. Když se sešli doma, mladý zvracel a musel vypustit trénink.

Brzy se vzpamatoval, naneštěstí hezky bylo i o týden později. To se k vodě vypravil pro změnu Ondřej Synek, druhá polovina bronzového dvojskifu z mistrovství světa. "Vyváděli jsme na surfu a já si narazil žebra," vzpomíná Synek. Také on vynechal trénink, ale ani u něj to na vážné potíže nevypadalo.

Jenže po prvním tréninku v Miláně, dějišti světového šampionátu, se sotva hýbal. Kvůli klukovinám se začal potápět medailový sen... Zachránila ho fyzioterapeutka veslařů Alena Svobodová. Synka během několika „seancí“ dala dohromady.

Vypadalo to jako kouzlo, ale věčně usměvavá specialistka dobře věděla, co dělá: "Provedla jsem mobilizaci žeber a laserem uvolnila mezižeberní svalstvo," objasnila aspoň ty nejzákladnější úkony.

Zprvu rozzlobený trenér Doleček borcům už odpustil: "Mám dva skvělé kluky: syna a Synka," jásal po bronzovém finále. "A že blbli před vrcholem sezony? Aspoň se vyřádili a už to nikdy neudělají." 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze