Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté vymazali brněnský útok. Sami řádili

Kevin Ware (vpravo) z Brna hledá cestu přes pardubického Kamila Švrdlíka. | foto: Jan Russnák / mmcité Brno

9 2017
Takhle nějak by měl vypadat zápas, když se střetne tým z popředí ligové tabulky s předposledním. Pardubičtí basketbalisté v Brně domácí celek totálně zničili -vyhráli všechny čtyři čtvrtiny, měli o poznání přesnější střelbu ze všech pozic a drtivou převahu na doskoku. Není divu, že finální skóre sobotního mače vyznělo pro pardubickou Beksu 91:57.

Suverénní vítězství je tím hodnotnější, že Brno šlo v posledních týdnech výkonnostně nahoru.

„Jsme velmi rádi za vítězství, protože poté, co se Brno posílilo, mělo solidní výsledky. Porazilo i Opavu,“ připomněl na klubovém webu asistent trenéra Pardubic Tomáš Bartošek.

„Měli jsme proto ze zápasu respekt, ale musím říct, že jsme ho zvládli velmi dobře. Brzy se nám podařilo získat náskok deseti bodů, který jsme poté navyšovali. Snad jedinkou kaňkou bylo, že jsme zahodili mnoho jednoduchých situací zpod koše,“ poznamenal.

Fotogalerie

Pětice hráčů hostí, konkrétně křídelníci Škranc a Burnett, pivoti Nečas a Švrdlík a rozehrávač Autrey, se v bodech dostala do dvouciferných čísel, ovšem minimálně jedním košem se prosadilo všech 12 hráčů, které měla Beksa v utkání na soupisce.

Nejvýrazněji brzy 21letý Škranc, vybraný za muže zápasu. Nejenže byl s 15 body nejlepším šutérem Pardubic - přidal i výtečných 9 doskoků a jen těsně mu tak unikl prestižní double-double, podobně jako kapitánovi týmu Radku Nečasovi (11 bodů, 9 doskoků).

Fandy Beksy potěší i fakt, že uzdravený slovenský křídelník Dušan Pandula, který předtím naskočil do hry už v týdnu v evropském poháru, v Brně při svém letošním ligovém debutu zaznamenal čtyři body.

„Díky jasnému průběhu jsme mohli rozložit minutáž, zahráli si všichni, takže převládají pozitiva,“ uvedl kouč Bartošek, podle nějž byla základem jednoznačné výhry kompaktní defenziva.

„V prvních třech čtvrtinách jsme Brno udrželi pod patnácti body, což je vynikající vizitka. Bylo to jak naší obranou, tak i tím, že domácí minuli několik střel a spadla na ně deka,“ doplnil trenér.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze