Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnští florbalisté chtějí dostat pod kůži vítěznou mentalitu

Florbalisté Bulldogs Brno slaví gól. | foto: Český florbal

2 2017
Hned v zahajovacím utkání celé superligy si brněnští florbalisté vyzkoušeli letošní novinku – prodloužení tři na tři. „Držím se spíš tradic, ale je to jedna z cest a zábavných forem florbalu,“ přemítá trenér Bulldogs Brno Jan Kadlec. „S trenérem Chodova jsme oba odvolávali brankáře, takže se hrálo i čtyři na tři. Až se skoro divím tomu, že nepadl gól.“

I proto čtvrteční duel proti pražskému rivalovi rozhodovaly nájezdy, po kterých museli Buldoci skousnout porážku 5:6. „Mám smíšené pocity, že jsme to nedovedli do vítězného konce, protože jsme celý zápas vedli a klidně jsme vedení mohli navýšit,“ mrzí Kadlece.

Jako by se na Buldocích, kteří před sezonou obměnili kádr, projevila nesehranost a nezkušenost. „Nejsem si jistý, jestli to nebyla spíš hloupost a lajdáctví,“ upozorňuje brněnský kouč.

„Ale nechci to shazovat, před zápasem bychom takový výsledek brali. Dívám se na to očima, že se musíme naučit vyhrávat, nikdo jiný za nás nevyhraje. Když hrajeme vyrovnané zápasy, musíme se naučit tři z pěti takových vyhrát,“ velí Kadlec.

Zatímco vítěznou mentalitu musí Buldoci teprve dostat pod kůži, trenér si proti Chodovu naopak pochvaloval výkony nováčků v týmu. „Z toho mám největší radost. Junioři i nově příchozí kluci z dalších klubů byli na hřišti cítit a vidět,“ pokyvuje Kadlec. Nejvýraznější akvizicí kromě slovenských reprezentantů je lotyšský útočník Artürs Jurševskis, který se na úvod superligy blýskl parádním nájezdem v základní hrací době.

„Jeho výkon byl takový, jaký očekáváme. Budeme mít na něj adekvátní nároky jako na posilu, která musí být lepší než kluci, kteří nehrají,“ sděluje Kadlec.
Víc odpočívat, plánují Brňané

Buldoky minulou sezonu zkrotily ve čtvrtfinále Vítkovice, Kadlecův soubor pomýšlí výš a rád by zopakoval předchozí dvě semifinálové účasti. Na místa v play-off bude však větší přetlak, z dosavadních 12 účastníků superliga nabobtnala na 16 týmů. „Soutěž bude víc sledovaná. Hráčům naopak musíme zajistit větší možnost odpočinku a regenerace a je otázka, jak to pojmout, když jsme poloprofesionální sport,“ uvažuje kouč Buldoků, kteří zítra od 17.00 hostí Liberec. Právě na severu Čech si včera superligový debut odbylo Znojmo, které vyhrálo 9:4.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze