Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští házenkáři extraligu vybojovali, peníze na ni zatím nikoliv

Dušan Jánošík a jeho spoluhráči z KP Brno se radují z postupu do házenkářské extraligy - Dvůr Králové, Brno | foto: Jan Strouhal, MAFRA

2 2010
Před týdnem vybojovali házenkáři KP Brno v baráži extraligu, ovšem jestli ji budou hrát, ještě neví. "Je to padesát na padesát," tvrdí prezident klubu Josef Cikán. Důvod je jediný a je nasnadě: peníze.

Prvoligový rozpočet 1,7 milionu korun na extraligu nestačí. "Potřebujeme ho navýšit zhruba o 50 procent, abychom mohli alespoň odměnit hráče, ne je zaplatit," vysvětluje Cikán.

Profesionálních hráčů totiž v českých klubech běhá jen málo, ale úplně zadarmo se házenkářům v nejvyšší soutěži také hrát nechce. "I když vím, že v některých klubech to taky tak fungovalo."

Dosud se klubu nepodařilo přilákat další sponzory, kteří by chod extraligového klubu zajistili. "Jednali jsme a jednáme, ale nedaří se. Zdá se mi, že je to na mrtvém bodě. V dnešní době to není lehké a velkou vstřícnost nevidím," povídá Cikán.

Přitom přihlášky do příštího ročníku extraligy už má mít svaz na stole, Brno si však dojednalo výjimku.

Ovšem jen do konce týdne, do té doby musí být jasno. "Dostali jsme se do časového presu, což není dobré. Ale nechci být skeptický a věřím, že to někoho nenechá chladným. Jde o reprezentaci Brna i firem," míní Cikán a doufá, že se tento týden situace v dobré obrátí.

Pomoc přislíbilo i město, které by mělo příští týden schválit jednorázovou dotaci. Ta však nic zásadního nevyřeší. "Nejsme kaskadéři, abychom se vrhali do něčeho, na co nemáme peníze," uvažuje realisticky prezident. V horším případě by tak Brňané obhajovali vítězství v první lize.

Na finance jsou také navázány změny v týmu. "Máme vyhlédnuté 3 až 4 hráče, ale ti tu zadarmo rozhodně hrát nebudou," hlásí Cikán.

Na druhé straně je otázka, kdo všechno ukončí kariéru. Pravděpodobné se to jeví u brankářů Oppelta a Vejtasy, křídla Siudy a do druholigových Maloměřic by chtěl odejít Jánošík.

"Se všemi jsem ještě nemluvil. Bylo by to pro mě trochu zklamání, protože jsem myslel, že když si postup vybojovali, že by si chtěli extraligu ještě zkusit," povídá Cikán. Náhrada by také nebyla zadarmo, byť v brance se dobře ukazují dva dorostenci. Jak to bude v Brně vypadat dál, se tedy rozhodne do pátku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze