Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnští beachvolejbalisté slaví jubileum domácím šampionátem

Tereza Petrová a Hana Klapalová | foto: FIVB

7 2009
Dvacet let od chvíle, kdy se v Brně začalo organizovaně hrát, si letos připomínají všichni příznivci plážového volejbalu. Jak se výročí bude slavit? Především pořádáním mistrovství republiky mužů a žen, které se na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě koná ode dneška do neděle.

Společný šampionát obou kategorií je novinka. "Doteď se mistrovství konala zvlášť, ale vzhledem k našemu výročí jsme požádali o přidělení obou akcí zároveň a svaz nám vyhověl," sdělil ředitel brněnského turnaje Zdeněk Václavík.

Na třech kurtech na Sokolském koupališti by se měli objevit všichni nejlepší čeští plážoví volejbalisté. "V kategorii mužů by podle mě měla být nejlepší dvojice Přemysl Kubala – Petr Beneš, byť Kubala má problémy s ramenem," odhadoval Václavík.

Do Brna dorazí také reprezentanti Michal Bíza a Pavel Rotrekl. Jenže už nenastoupí spolu, ale každý s novým partnerem. "Došlo mezi nimi k nějakému nedorozumění a vypadá to, že už se rozešli natrvalo," řekl Václavík.

V kategorii žen platí podle postavení v žebříčku za favoritky Brňanky Hana Klapalová – Tereza Petrová. Dvojice, která si na konci května připsala největší úspěch kariéry, když skončila čtvrtá na turnaji Světového okruhu v Soulu, však trpí nevyrovnanými výkony. S velkými ambicemi přijely i na červnový Kooperativa Super Cup, ale skončily až páté.

V obou kategoriích se mezi nejlepší páry rozdá odměna 140 tisíc korun. Hrát se začíná dnes v 9 hodin, zítra a v neděli o půl hodiny později. První semifinále žen je na programu zítra v poledne, mužské v tentýž čas o den později. Finále startují vždy v 15.30 ženské zítra, mužské v neděli.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze