Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnské mládí čeká poslední překážka na cestě do finále: zkušený Frýdek

Smečuje brněnská Sandra Onderková | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

14 2010
Na začátku sezony chtěly být do pátého místa. Teď? Finále je jasný cíl. Za touhle změnou v myšlení volejbalistek KP Brno nehledejte alibismus, ale fantastický vzestup nejmladšího družstva v extralize.

Ve středu v 19 a ve čtvrtek v 18 hodin je v královopolské hale čeká v semifinále Frýdek-Místek. Třetí tým po základní části, který nasbíral stejný počet bodů jako svěřenkyně Ondřeje Marka.

"To bude těžší soupeř než Ostrava. V žádné činnosti nevyčnívají, ale také nemají vyloženou slabinu. Všechny zápasy jsme s nimi hrály letos 3:2 a na sety je to 10:10," poukazuje na vzácnou vyrovnanost nahrávačka Šárka Kubínová.

Podle ní tak rozhodne především aktuální forma a to, na čí stranu se přikloní štěstí. "S Ostravou jsme nehrály moc dobře, ale hodně jsme se jim přizpůsobily," předpokládá, že proti Frýdku to bude lepší. Jinak ani přemýšlet nemůže.

Vždyť play-off uhání raketovým tempem a po bleskovém čtvrtfinále následuje bleskově semifinále. Už v sobotu se hraje třetí zápas. "Všechno bude hotové do 26. dubna. Ale lepší, než kdyby to bylo roztahané," myslí si Kubínová.

A co že se Brnu letos podařilo tak rychle zapracovat hráčky, kterým je sotva dvacet, a ještě s nimi hrát o finále? "Ze začátku jsme moc nevěděly, co od sebe můžeme čekat. Ale holky jsou šikovné, všechny prošly juniorskou reprezentací a sedly jsme si jak na hřišti, tak v kabině," chválí si prozatím velmi úspěšnou sezonu Kubínová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze