Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnská laťka táhne, zlákala i českou výškařskou jedničku Bábu

Jaroslav Bába | foto: Radek Miča, MAFRA

9 2010
Loni chtěl skončit. Místo toho se však pořadatel Brněnské laťky Ctibor Nezdařil těší na jubilejní patnáctý ročník výškařské soutěže, který dnes přivítá stará hala ve Vodově ulici. "Loni odstoupil hlavní sponzor pár dní před soutěží a z toho jsem byl hodně špatný. Ale to pominulo, člověk si tak nějak zvykl, že peněz je méně. A díky městu, kraji a hlavnímu partnerovi to můžeme letos opět uspořádat. Navíc mě nakoplo, že jsme se stali druhou nejlepší sportovní akcí v Brně," vysvětluje své myšlenkové posuny Nezdařil.

Závody začínají v 17 hodin a diváci v doskočišti uvidí například Jaroslava Bábu, loňského vítěze Alexeje Dmitirka, předloňského šampiona Jamie Nieta nebo také 17letého brněnského talenta Martina Heindla.

Z žen přijede loňská vítězka Ruth Beitiaová, z české špičky Barbora Laláková či Iva Straková a také mladá Oldřiška Marešová. Celkem bude soutěžit devět mužů a devět žen.

Nezdařilovi se tak podařilo při přetlaku mítinků v současných termínech přitáhnout velmi solidní startovní pole. A zájem byl i o rekordmanku mítinku Jelenu Šlesarenkovou. Ta v Brně před dvěma lety přeskočila 202 cm. "Chtěla se vrátit, rok a půl neskákala a do Brna by přijela. Ale její výkonnost není teď nic moc a s penězi nechtěla jít dolů. Myslím, že se bude těžko vracet," usmívá se Nezdařil.

Soutěž se bude tradičně odbývat na dvou protilehlých doskočištích. Vždy se bude střídat pokus ženský a pokus mužský. "V tomhle jsme rarita, jinde to tak nemají. A pochvalují si to diváci i závodníci. Soutěž je rychlejší a akčnější. Pořád se něco děje," vysvětluje Nezdařil.

Pro závodníky jsou vypsány i zajímavé bonusy. Za první místo berou 800 dolarů, pokud překonají rekord mítinku (234 a 202 cm), tak tisícovku navrch. A bonusy jsou vypsány i za překonání výšek 198 cm u žen a 228 cm u mužů. "Vítěz každé kategorie také dostane tradiční šperk, tedy zlatou laťku," doplňuje hlavní organizátor.

Soutěž bude zajímavá i tím, že se před ní nalosují dvojice skokan-skokanka a při vyhlášení výsledků bude součtem výkonů jmenována i nejúspěšnější dvojice.

"Celý večer budou moderovat Štěpán Škorpil s Tondou Kalou, v doprovodném programu vystoupí orientální tanečnice a zpívat budou sólisté Městského divadla Brno," zve Nezdařil do ochozů staré haly.Najdete na iDNES.czmobilní verze