Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brňanky srovnaly ve finále krok

16 2000
B r n o - Až páté utkání ve čtvrtek od 17:00 ve Frenštátu rozhodne o letošních volejbalových mistryních České republiky. V dnešním čtvrtém utkání využily Brňanky domácího prostředí, za 95 minut porazily Frenštát 3:1 a vyrovnaly finálovou sérii na 2:2. O vítězství domácího týmu rozhodla vedle větší bojovnosti hlavně přesnější hra na síti.
Brněnské hráčky vsadily hned od úvodních míčů na soustředěnou hru a přehrávaly své soupeřky zejména na síti. Po několika drobných chybách ale ztratily slibný náskok 4:2 a 5:3. Zpřesněná hra Laposu na blocích se odrazila ve změně skóre. V závěru setu ještě vedl Frenštát 20:18, rozhodující moment v koncovce ale přišel po podání brněnské Nejezchlebové, která šesti body využila nepřesného příjmu soupeřek k zisku sady.

Přesýpací hodiny připomínal vývoj druhého setu, v němž Brno vedlo 8:4, ale Frenštát šňůrou šesti bodů otočil na 8:10. Ve vyhrocené koncovce se za stavu 18:18 Brňanky prosazovaly nejen přesnější hrou, ale hlavně obětavostí v poli. Výsledkem byl náskok 24:19, Frenštát sice odvrátil tři setboly, při čtvrtém však smeč Jenčkové bez bloků mířil do autu.

Pouhé dva míče chyběly Brňankám ve třetím setu ke konečnému vítězství. Frenštát se sice po dvou ztracených setech výrazně zlepšil, jediným kazem ale byl příjem. Dosoudilová při svém servisu uhrála šest míčů a po ní Těknedžjanová pět. V koncovce vedly Brňanky 21:18 a 23:20, přesnými bloky v kritických chvílích však dotáhl Lapos sadu do vítězného konce. Při posledním míči Jenčková ubránila sama na síti brněnský útok.

Zejména tvrdé podání Těknedžjanové vyneslo brněnským hráčkám po vyrovnaném úvodu čtvrtého dějství náskok 17:8, trpělivou hrou se však Frenštátu podařilo snížit až na 18:19. Díky většímu důrazu se domácí tým posunul do vedení 24:22 a při rozhodujícím smeči Šilhanové sice pomezní rozhodčí ukázal, že míč minul hřiště, hlavní Klaisner jej ale viděl uvnitř.

Domácí trenér Miroslav Čada pochválil své svěřenkyně za agresivitu v útoku i v obraně. "Dostali jsme soupeřky od prvních míčů pod tlak, dařilo se nám dobře blokovat. Vynikající výkon podala zejména Těknedžjanová," řekl. Jeho frenštátský kolega Leopold Tůma viděl největší rozdíl mezi družstvy v soustředěnosti a v kvalitě servisu. "Brňanky nás dokázaly nachytat podáním, což podle mne bylo rozhodující. Přísnější měřítko snesla z našeho týmu pouze Tumová," dodal.

PC-DIR Brno - Lapos Frenštát 3:1 (21, 22, -24, 22)
Rozhodčí: Klaisner, Antušák. Čas: 95 minut. Diváci: 700. Stav série: 2:2.


Brno:
Dosoudilová, Šilhanová, Králíková, Těknedžjanová, Nejezchlebová, Staňková, libero Tomanová - Větvičková, Horká, Nováková.
Frenštát: Tumová, Jenčková, Macháčková, Tobiášová, Veselá, Malčíková, libero Strbáčková - Juriková, Franková.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze