Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brňanky předběhly jízdní řád

21 2006
Brno - Jako lavina, která čím dál víc nabírá na síle, se valí sezonou volejbalistky KP Brno. O víkendu doma smetly i poslední neporažený tým extraligy, pražskou Slavii, 3:1. "Potvrdili jsme současnou dobrou formu. Sehráli jsme se a hrajeme teď ve velké pohodě," pochvaluje si brněnský trenér Miroslav Čada.

"Těší mě, že jsme se se Slavií bodově srovnali, extraliga se tím teď stane zajímavější." Pokud ovšem brněnské obhájkyně titulu budou pokračovat v podobném tempu jako nyní, půjde v extralize brzy jen o druhé místo.

Celek z Králova Pole totiž letos o víc jak měsíc předběhl jízdní řád, podle kterého loni dojel až k titulu. Vrcholnou formu totiž nabral už v průběhu listopadu, zatímco loni se Brňanky podobně rozjely až po Novém roce.

"Tak je to u nás pokaždé. V průběhu ligy se postupně sehráváme a lepšíme," vysvětluje Čada. "Je fakt, že letos jsme to stihli rychleji než loni, i když jsme měli nové hráčky z plážového volejbalu a já jsem byl také hodně pryč. Ale překvapený z toho nejsem, spíš potěšený."

Už na začátku sezony sbíraly Brňanky očekávané výhry, nestačily jen na hřišti Slavie. To ale jejich hra ještě občas skřípala.

Jenže jak na sebe brněnská sněhová koule nabalovala další triumfy, rozrostla se v lavinu, drtící všechny překážky. Stačí si vzít poslední čtyři zápasy: na Olympu výhra 3:0, ve Frýdku a Přerově taktéž, teď doma se silnou Slavií triumf 3:1.

"Prakticky všechny naše útočící hráčky měly úspěšnost přes 50 procent, což je mimořádný výsledek," liboval si Čada.

Do týmu například perfektně zapadla zkušená Eva Ryšavá. "Až mě překvapilo, jak rychle se z plážového volejbalu přeorientovala zpět na šestkový," oceňuje trenér.

Jeho tým tak ještě se Slavií nemá konkurenci. "Ale pořád čekám, kdy se zvednou Olymp a Frýdek," upozorňuje Čada.

Eva Ryšavá, KP Brno

Autoři:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze