Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Britská tenistka tvrdí: Některé hráčky jsou coury

CO BY NA TO ŘEKLA KRÁLOVNA? Alžběta II. se zdraví ve Wimbledonu Billie Jean Kingovou a Laurou Robsonovou (uprostřed). Ta prohlásila, že některé hráčky jsou coury. | foto: AP

26 2010
Londýn (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Skoro se zdá, že není radno se na tenisových turnajích přibližovat k dámským šatnám. Mohlo by se vám totiž něco stát. Alespoň tak to tvrdí hned dvě britské tenistky.

Laura Robsonová šokovala tenisový svět. Zatím ne tím, co předvádí na kurtu, ale tím, co říká. V rozhovoru pro populární magazín Vogue šestnáctiletá hráčka prohlásila: "Některé tenistky jsou coury. Obrážejí bary a jdou s každým."

O sobě dodala: "Já taková nejsem, nechodím nikam. Nemám ráda alkohol a nenávidím kouř." Prý se jí ale líbí bývalý ruský hráč Marat Safin.

Sice trochu mírněji, ale i tak velmi tvrdě, promluvila o ženském tenisovém světě Elena Baltachaová. "Řádí tam šikana," řekla. "Měli byste dostat medaili už jen za to, že tam vydržíte. Slyšela jsem o holce, které někdo přestřihal struny v raketě. A mně zase někdo ukradl poukázky na oběd." Ještě dodala, že některé hráčky nezdraví a jsou nafoukané.

České tenistky o ničem takovém neslyšely. "Je to hloupost," reagovala Barbora Záhlavová-Strýcová. "Neříkám, že jsme všechny největší kamarádky, ale tohle se neděje. Jsou samozřejmě hráčky, které moc nezdraví, třeba Rusky. Ale žádná válka u nás v šatně není. Robsonová má po roce na okruhu co říkat."

Přiliš populární není mezi ostatními tenistkami například Australanka Rodionová, která v zápasech často simuluje, vymýšlí si zranění a nechává si volat doktora. "To je absolutní herečka," říká Iveta Benešová.
Moc nezdraví ani Maria Šarapovová a svůj svět mají sestry Williamsovy.Najdete na iDNES.czmobilní verze