Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Britové si osahávali kurt

31 2000
O s t r a v a - S pomalým antukovým kurtem, postaveným na zimním stadionu v Ostravě-Porubě, se včera k večeru začali seznamovat také britští tenisté. K utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru dorazila britská ekipa v čele s Timem Henmanem auty z Vídně, kde po Australian Open absolvovala téměř týdenní soustředění rovněž v hale na antuce.

"Můj oblíbený povrch to není, antuka pro mě pořád zůstává spíše výzvou, ale podle posledních výsledků se zdá, že se lepším," svěřil se pětadvacetiletý Henman, který postoupil dvakrát do semifinále Wimbledonu na trávě a loňskou sezonu skončil jako dvanáctý hráč světového žebříčku.

Na antuce Roland Garros vypadl Henman v letech 1996-98 pokaždé v prvním kole. Loni to dotáhl do třetího, když předtím ve druhém porazil po čtyřech setech Jiřího Nováka, s nímž by se měl utkat v nedělní dvouhře.

"Českých soupeřů se nebojím, znám je dobře a myslím, že vím, co na ně hrát," uvedl Henman, kterého Novák trápil na pět setů, ale rovněž neporazil v prvním kole Wimbledonu 1998. "S druhým singlistou Slávou Dosedělem jsem nikdy nehrál. Často jsem se utkával s Kordou a Vackem, ale ti v týmu nejsou," dodal Henman, který má s tenisty z Česka aktivní bilanci 10:3.

"Samozřejmě, že nás oslabila absence zraněného Grega Rusedského," pokračoval Henman, jenž do Ostravy dorazil i se svým koučem Davidem Felgatem. "My si ale věříme také v deblu," připomněl Henman, který by měl nastoupit do čtyřhry s poněkud korpulentním Neilem Broadem. Henmanovo sebevědomí vyplývá z toho, že deblový pár Jiří Novák, David Rikl má s Brity skóre 0:3. Dvakrát podlehli dvojici, v níž byl Broad, a jednou, loni ve finále turnaje v Monte Carlu na antuce, i Henmanovi.

"Bude to nejtěžší utkání, které jsem zatím ve funkci zažil," nechal se slyšet britský nehrající kapitán David Lloyd, jehož v Ostravě doprovází i slavnější bratr John. "Myslím, že konečné skóre bude velmi těsné," přidal se Henman.

Britové se ubytovali stejně jako čeští tenisté v ostravském hotelu Imperial a trénink začali nohejbalem. Kromě Henmana a Broada mají s sebou ještě dva kandidáty na místo týmové dvojky, Jamieho Delgada a Arvinda Parmara, plus sparingpartnera. "Britský lékař si prošel zázemí haly a byl nadšen. Ohromila ho prostornost šaten. Prý takový komfort nečekali," sdělil šéf tiskového střediska Dalibor Záruba.

Domácí trénovali intenzivně až do večera. Ostrý zápas si dali Novák s Dosedělem, formu piloval i Bohdan Ulihrach, kterého nehrající kapitán Jan Kukal možná po zranění zařadí do týmu jako čtvrtého namísto původně nominovaného Michala Tabary.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze