Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Březina ukáže na Kanadské brusli, co se učí v Kalifornii

Michal Březina v krátkém programu na mistrovství Evropy v Bratislavě. | foto: Reuters

28 2016
Po nepovedené sezoně změnil Michal Březina leccos. Přijde zlepšení, které se projeví třeba i na domácím mistrovství Evropy v Ostravě? Svoji aktuální formu otestuje nejlepší český krasobruslař při premiérovém startu v sezoně - na Kanadské brusli v rámci seriálu Grand Prix.

Původně měl někdejší juniorský vicemistr světa a bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2013 zahájit sezonu v polovině září v Salt Lake City, start ale ze zdravotních důvodů zrušil. „Dohodli jsme se tak s trenérem, protože jsem se dva týdny nemohl připravovat kvůli nataženému tříslu, a bylo to dobré rozhodnutí,“ vysvětloval Březina.

Šestadvacetiletý krasobruslař má za sebou nevydařenou minulou sezonu, v létě však udělal několik změn. Nově začal trénovat pod vedením kouče Rafaela Arutjunjana a z německého Oberstdorfu se přestěhoval do Kalifornie. Připravuje se v Lakewoodu, na stadionu, který patří klubu NHL Anaheim Ducks.

Fotogalerie

„Zatím všechno funguje podle plánu. S trenérem jsme se sžili. Je energický a všechny nás motivuje,“ pochvaloval si Březina práci ve skupině arménského rodáka. „Výhodou je i to, že bydlím kousek od stadionu. Pokud se to tedy tak dá říct. V Los Angeles je to všechno daleko, takže dvacet minut autem je poměrně blízko,“ pousmál se brněnský rodák.

Na Kanadské brusli bude mít šanci poměřit svoji aktuální formu například s domácím trojnásobným světovým šampionem Patrickem Chanem nebo olympijským vítězem ze Soči Juzuru Hanjuem z Japonska. Březina se však chce soustředit na svůj výkon. „A hlavně přípravu směřuji na mistrovství Evropy a světa, na to musím být připravený co nejlépe,“ dodal Březina.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze