Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bratrský atak značky Molinari připravil Clarka o vedení ve Skotsku

Darren Clarke (vlevo) a Edoardo Molinari, třetí kolo Scottish Open. | foto: AP

10 2010
Třetí den Scottish Open se změnil v nevídané dostihy a přetahovanou o první místo. Hlavní role v dramatu si nedali vzít hráči závěrečného flightu Darren Clarke a Edoardo Molinari. Jenže jako by nebylo malých rolí, o pár jamek před nimi předváděli velké umění další hráči. A mezi nimi druhý Molinari, Francesco.

Bratrský atak na vedoucího severoirského profesionála byl něčím, co svět golfu nezažil. Diváci v Loch Lomond ale viděli spoustu dalších skvělých výkonů. Jeden z nich předvedl Angličan Ross Fisher, jenž se vyvaroval bogey a výkonem 65 ran (-6) se vyšvihl o čtyřicet příček výš na dělené desáté místo.

Skvěle hrál také Shane Lowry. Irský pořízek přinesl číslo jen o ránu horší než Fisher a před finálovým kolem mu patří dělená pátá pozice. To je přesně hranice, která znamená účast na nadcházejícím British Open a na hřiště nedaleko Glasgowa se sjela spousta takových, kteří po poctě hrát major turnaj touží.

Francesco Molinari má účast jistou a může hrát v klidu. Také u něj ale zapracovaly nervy, snaží se totiž získat jisté místo v evropském týmu pro Ryder Cup.

Na předposlední jamce měl ve třetím kole ještě čtyři rány pod, ale na závěrečném čtyřparu jako by se mu rozklepala kolena. V předchozích dvou dnech zde hrál bogey a této tradici zůstal věren.

Světový pohár 2009 - Francesco Molinari (vlevo), Edoardo Molinari, vítězové z Itálie.

Světový pohár 2009 - Francesco Molinari (vlevo), Edoardo Molinari, vítězové z Itálie.

O třetí místo se dělí se Švédem Peterem Hedblomem, pro nějž by takové konečné umístění bylo ternem. Po loňském vítězství na Johnnie Walker Championship se k takovému výsledku dosud nepřiblížil.

Ale že by vyhrál teď, si nedělá přehnané naděje. Vedoucí dvojice totiž ostatním výrazně utekla.

Clarke zahrál zase velmi solidní číslo. Stejně jako v pátek 67 ran. Vedení si udržoval až do dvanácté jamky, ale na následující zahrál druhé bogey a Edoardo Molinari záhy jeho skóre vyrovnal.

Pak přišly chvíle ambiciozního Itala. Na závěrečných pěti jamkách zahrál čtyři birdie a posunul se do vedení. "O jednu ránu, to je nic. Hraju přece s jedním z historicky nejlepších hráčů European Tour," připomněl starší, ale méně zkušený z bratrské dvojice.

Po dvou výsledcích na úrovni even par se do mínusu konečně dostal také Graeme McDowell. Severoirský vítěz US Open, jenž před příjezdem do Loch Lomond prohlásil, že je čas ukončit oslavy a začít zase hrát, je s bilancí -3 na děleném čtrnáctém místě.

"Moje tělo ještě není úplně v pohodě, ale nedá se nic dělat, majory nepřicházejí každý den," uvedl McDowell.

Australian Open 2009 - John Daly, 1. kolo.

Australian Open 2009 - John Daly, 1. kolo.

O ránu lepší jen John Daly, překvapivě i nadále nejlepší z tria zbylých amerických účastníků Scottish Open. Někdejší aspirant nejvyšších poct je následkem bouřlivého života, odtučňovací kúry a osobní nápravy v herní krizi. Teď hraje nejlíp za několik let zpátky. Další zámořští hráči neprošli cutem, včetně Phila Mickelsona.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze