Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bratři Bartošové. To by mohla být budoucnost českého volejbalu

Pavel Bartoš v reprezentaci juniorů | foto: volejbal-juniori.cz

8 2014
V pouhých devatenácti letech nahrávač Pavel Bartoš nakoukl do vypjatých reprezentačních bojů. S národním týmem volejbalistů o víkendu v Opavě bojoval o postup na mistrovství světa. Češi neuspěli, leč Bartoš byl rád, že nastoupil. Příležitost dostal v průběhu zápasů s Nizozemskem (0:3) a Kyprem (3:0).

"Vůbec jsem nepočítal, že bych byl mezi dvanácti hráči, kteří do kvalifikace šli, a už vůbec ne s tím, že bych si zahrál," přiznal Bartoš, který se už ve čtvrtek představí v Ostravě. To přijede se Zlínem k extraligovému utkání, které začne v 17 hodin.

Co vám účast v kvalifikaci mistrovství světa ukázala?
Mně moc, hlavně jsem mohl nabrat zase nějaké zkušenosti z velkého volejbalu, učit se od kluků, kteří hrají někde v zahraničí.

Je těžké se s takovými spoluhráči sehrát?
Není, vše je o souhře, o tréninku. Teď na to sice mnoho času nebylo, ale do budoucna to snad bude lepší. Kluci chtějí hrát rychle a na to nejsem zvyklý. Musím se přizpůsobit.

Očima Jana Štokra

Jak vidí Pavla Bartoše český reprezentační univerzál

"Pokud bude dobře pracovat, má před sebou velkou budoucnost. Má nahrávačské prsty, to je na něm vidět. Je sice menší postavy, ale i v ruském Krasnodaru hrají s menším nahrávačem. V budoucnu by s Pavlem mohla reprezentace předvádět rychlou hru."

Nejste z takových hráčů, jako jsou David Konečný, Jan Štokr, Ondřej Hudeček, kteří už leccos odehráli v cizině, nervózní?
Trochu, ale když jdu na hřiště, je to hned lepší, to ta tíha ze mě spadne.

V utkání s Nizozemskem jste ze sestavy vytlačil zkušeného nahrávače Ondřeje Boulu. Jaké to bylo, jít místo něho na hřiště?
Ondrovi to v pátek tolik nešlo, když jsme vystřídali, bylo to lepší, ale s Kyprem a Bulharskem už hrál Ondra výborně. Ostatně v týmu jsme dva nahrávači, abychom se doplnili.

Jste jednou z českých nadějí. Věříte, že se trenéru Šmejkalovi podaří postavit silný reprezentační tým?
V to doufám, nadějní mladí hráči tady jsou.

Ale zase jich není tolik. Chybějí především přihrávající smečaři.
Uvidíme, těžko říct. Ale je pravda, že český volejbal trpí především nedostatkem přihrávajících smečařů. Ale smečařská budoucnost, to je můj brácha Adam...

Také on v Opavě okusil atmosféru v národním mužstvu. Věříte, že bratři Bartošové jednou potáhnou volejbalovou reprezentaci?
Doufám v to. Oba dva ale na sobě musíme dál makat, aby tomu tak bylo.

V souhře s bratrem ale problémy nemáte, že?
Samozřejmě, protože spolu hrajeme prakticky odmalička a ještě v jednom klubu. Je to tak pro mě jednodušší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze