Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zápas s Duklou je klíčový, ví brankář házenkářů Zlína

Házená - ilustrační foto | foto: Karel Pešek, MAFRA

18 2014
Když si před rokem v 7. kole házenkářské extraligy podal zlínský nováček Duklu Praha, byla z toho v hale Euronics velká sláva. Po roce se soupeři potkávají ve Zlíně ve stejné fázi soutěže a domácí celek potřebuje v neděli od 16 hodin vítězství ještě naléhavěji než loni.

„Víme, že je to velmi důležitý zápas. Pro další vývoj sezony je alfou a omegou. Můžeme ho klidně nazvat klíčovým,“ připomíná zlínský brankář Miroslav Mahušek, že jeho mužstvo ztrácí na desáté příčce na vysněné play-off čtyři body. „Pokud se nechytneme, bude to pro nás už hodně těžké.“

Vybavíte si loňský duel (27:22), ve kterém jste deptal střelce Dukly?
Byl to podařený zápas od všech kluků, týmová záležitost. Dukla je ve Zlíně velký pojem a pro nás hráče utkání svátek, který nás vyhecoval k nadstandardnímu výkonu. Byli jsme nažhavení a měli větší vůli po vítězství. Doufejme, že to tak bude vypadat i teď.

Je Dukla jiným týmem než loni?
Mají nového trenéra, který přinesl jiný herní styl. Také docela omladili mužstvo. Jsou trochu nevyzpytatelní. Nevíme, s čím přijedou. Venku občas mívali problémy, letos se jim tam ale daří.

Bude to brankářský souboj s Ranglem, který Duklu hodně drží?
Dukla měla vždycky dobré gólmany a ani letos to není výjimka. Mají vyrovnané brankáře, kteří mohou za sebe zaskakovat. Brankáři jim udělali dost bodů.

Letos jste prohráli dvakrát o gól, jednou o tři. V čem vězí těsné porážky?
Mrzí nás to hodně, protože zápasy se pro nás vyvíjely dobře. Dostali jsme se do vedení, jenže pak jsme se zalekli, že bychom mohli vyhrát. Udělali jsme chyby a soupeř nás potrestal. Je to dané i tím, že máme nové kluky a pořád se ještě sehráváme. Navíc nám chyběl Indrák. Pokud by nastoupil, byly by výsledky lepší. Zkušenosti a jeho góly nám chyběly.

Spolu s kolegou Luňákem jste vynechali poslední duel v Plzni. Proč?
Trenéři říkali před sezonou, že více začlení mladé gólmany. Hrálo se ve všední den a s Lundysem jsme byli pracovně zaneprázdněni.

Je po debaklu 20:35 skleslá nálada?
Výsledek byl špatný, vysoká porážka se přípravou neustále prolínala. Diskutovalo se o ní, ale zápas v Plzni už musíme hodit za hlavu. Věřím, že byl výjimkou.

.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze