Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxerský šampion Vladimir Kličko obhájil titul, svého soka poslal k zemi

ŠAMPION. Ukrajinec Vladimír Kličko obhájil mistrovský titul organizací WBO a IBF. Porazil nigerijského boxera Samuela Petera. | foto:  David Neff, MAFRA

12 2010
Ukrajinský bijec Vladimir Kličko zůstává šampionem, ve Frankfurtu nad Mohanem obhájil mistrovský titul organizací WBO a IBF v těžké váze. Jeho nigerijský sok Samuel Peter s ním vydržel boxovat deset kol, následně ho mladší ze slavné bratrské dvojice knokautoval.

Čtyřiatřicetiletý Kličko s Peterem už jednou boxoval, před pěti lety ho v
New Jersey porazil na body. Jeho nigerijský soupeř však poté několikrát
prohlásil, že prohrál nezaslouženě.

Předloni pak nad Peterem zvítězil i Vladimirův bratr Vitalij Kličko, současný šampion organizace WBC.

Favorizovaný Kličko začal před 43 tisíci diváky na fotbalovém stadionu ve Frankfurtu záhy využívat výhody delších paží a několikrát úspěšně zaútočil. Třicetiletý protivník ho dlouho nedokázal zasáhnout,
spoustu času zato oba boxeři strávili zaklesnutí do sebe, takže ringový
rozhodčí měl práci a obecenstvo důvod k pískotu.

BUM! Ukrajinský boxer Vladimír Kličko udeřil soupeře Samuela Petera v souboji o titul mistra světa organizací WBO a IBF.

BUM! Ukrajinský boxer Vladimír Kličko udeřil soupeře Samuela Petera v souboji o titul mistra světa organizací WBO a IBF.

Ukrajinský boxer Vladimír Kličko dostává rady od trenéra v zápase proti Nigerijci Peterovi v zápase o mistrovský titul organizací WBO a IBF.

Ukrajinský boxer Vladimír Kličko dostává rady od trenéra v zápase proti Nigerijci Peterovi o titul organizací WBO a IBF.

Převaha o 13 centimetrů vyššího Ukrajince však byla zřejmá. Sehnutý Peter se na něj věšel čím dál častěji, ale při otevřeném boji inkasoval další rány. V desátém kole se pak už vyčerpaný Nigerijec nedokázal bránit a po sérii Kličkových úderů skončil na zemi.

"Samuel Peter je velmi agresivní boxer. Mám před ním velký respekt, bojoval do posledního úderu. A že jich dostal," řekl vítěz hned po zápase v ringu. "Už od druhého kola bylo jasné, že jeho plán nefunguje," dodal Kličko.

Po utkání musel Peter na vyšetření do nemocnice. Manažer Ivajlo Gocev uznal, že jeho svěřenec prohrál s nejlepší těžkou váhou současnosti. "Kličko jen potvrdil, že je nejlepší. Je nesmírně těžké nad ním vyhrát,"
prohlásil Gocev. "Samuel se už cítí dobře, dokonce už zase vtipkuje. Ale pro jistotu teď nějaký čas stráví pod lékařským dohledem," doplnil.

Ukrajinec odboxoval v profiringu 58. zápas. Prohrál jen třikrát, naposledy před šesti lety s Američanem Lamonem Brewsterem. Podevětačtyřicáté zvítězil před limitem. Další zápas by chtěl absolvovat na začátku listopadu, soupeře však ještě nemá. Jeho bratr Vitalij se 16. října utká s Američanem Shannonem Briggsem.

Vladimir Kličko v souboji se Samuelem Peterem: jeho soupeř se kácí k zemi.
Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze