Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Boxer Konečný vybojoval další triumf

9 2006
Praha - Vrchol boxerského galavečera v pražské Sazka Aréně se vydařil. Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný vybojoval interkontinentální titul organizací WBO a IBF v superwelterové váze. Na body zvítězil nad dosud neporaženým Chorvatem Antem Biličem.
Od prvního kola předváděli oba protivníci technický box a prezentovali se podobným stylem. "Čekal jsem něco jiného. Nechtěl jsem chodit do rizika, ale když mě nechal boxovat můj styl, tak jsem si začal být jistý," řekl Konečný novinářům po zápase, který na závěr galavečera sledovalo v libeňské hale zhruba 12.000 diváků.

S přibývajícími koly vždy po zaznění gongu oba boxeři zvedali ruce nad hlavu na znamení toho, že mají převahu. "Od začátku jsem byl přesvědčen, že mám navrch. Nebylo to snadné, ale pro mě bylo dobré, že nevyrukoval se svým stylem," uvedl na adresu soupeře, který má přezdívku "Boom Boom".

"Nakonec jsem si ale myslel, že vyhraju o více bodů," dodal Konečný, na jehož vítězství se shodli všichni tři rozhodčí. Dva mu přisoudili triumf v poměru 116:113, jeden stanovil skóre 116:112 v jeho prospěch.

Bývalý dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa vybojoval v 33. zápase v profesionálním ringu 31. vítězství. "Dnešní zápas byl rozhodně nejdůležitější v životě," uvedl Konečný. Potvrdil, že před týdnem myslel vážně slova o tom, že případná porážka by mohla znamenat konec jeho kariéry mezi profesionály.

"Kdyby mi namlátil, už bych nikdy nemohl říci, že jsem pořádný profesionální boxer. Teď se mi otevřely dveře k boji o evropský titul," prohlásil sedmadvacetiletý rodák z Brna, který už dvakrát o evropský primát bojoval, ale vždy prohrál. Bilič utrpěl první porážku v šestnáctém zápase mezi profesionály.

Galavečer profiboxu

Interkontinentální titul, superwelterová váha (69,853 kg):
Konečný (ČR) - Bilič (Chor.) na body.
Interkontinentální titul IBF, lehkotěžká váha (79,378 kg): Kutil (ČR) - Varga (Maď.) na body, Titul mezinárodního mistra ČR, polotěžká váha (90,718 kg): Kraj (ČR) - Velecký (ČR) na body.
Superstřednětěžká váha (76,203): Sartison (Něm.) - Bilak (ČR) technické k.o. v 7. kole
Další výsledky: Superwelterová váha (69,853 kg): Schuster (Něm.) - Botos (Maď.) na body, Lukasiková (Pol.) - Bereženková (Ukr.) na body, welterová váha (66,678 kg): Parisi (It.) - Weis (SR) technické k.o. v 6. kole, těžká váha (nad 90,718 kg): Roth (Něm.) - Borok (SR) k.o. ve 2. kole.
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze