Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxer Konečný obhájil titul evropského šampiona, Petrosjana zdolal na body

Lukáš Konečný slaví obhajobu titulu mistra Evropy. | foto:  David Neff, MAFRA

3 2010
Publikum v pražské hale Podvinný mlýn pochvalně bouřilo, když Lukáš Konečný pózoval s mistrovským pásem. Český boxer právě obhájil titul mistra Evropy v lehké střední váhové kategorii, Hamleta Petrosjana z Arménie zdolal jednoznačně 3:0 na body.

"Jsem relativně spokojený, zápas jsem měl pod kontrolou. Nevím, jestli to bylo vidět, ale on měl celkem tvrdé údery. Nebylo to žádné ořezávátko," vykládal spokojený Konečný novinářům po zápase. "Nejvíce mě asi poznamenalo, že tam bylo docela dost hlaviček a jsem docela 'rozsekanej'. Hlavně ret a čelo," podotkl.

Favorizovaný Konečný se měl proti o deset centimetrů vyššímu soupeři od začátku na pozoru. Snažil se střídat údery "na spodek" se zásahy hlavy a držel si mírnou převahu. Petrosjan však potvrzoval, že je kvalitním protivníkem. "Na spodek se mi ho ale podařilo zasáhnout málokdy. I proto jsem jej nedokázal porazit před limitem," přiznal Konečný.

Ve třetím kole se Armén žijící ve Švýcarsku ocitl na zemi, ale ne po Konečného úderu, ale protože uklouzl. Ústecký boxer musel v solidně zaplnění aréně Sparty Petrosjana prakticky neustále "nahánět" po ringu, přesto byl stále aktivnější.

Lukáš Konečný (vlevo) v souboji s Hamletem Petrosjanem z Arménie.

Údery Petrosjana většinou končily v připraveném krytu, arménský boxer však potvrzoval, že ne náhodou ještě ani jeden zápas mezi profesionály neprohrál před limitem. Ustál toho hodně. Konečný si ale byl vědom své převahy, což dával najevo na konci většiny kol.

Na Konečném bylo vidět, že chce zápas ukončit předčasně, v 9. kole zasypal Patrosjana sérií úderů, knockoutovat jej ale nedokázal. Podobně dopadla snaha dvojnásobného bronzového medailisty z amatérského mistrovství světa i v 11. a 12. kole, i když v poslední tříminutovce se rozhodl útočit i Petrosjan. Konečný tak vyhrál jednoznačně na body - 118:110, 119:109, 119:109.

"Trochu mě mrzí, že jsem nedostal 120 bodů, což by znamenalo, že jsem vyhrál u všech rozhodčích všechna kola, ale nakonec čert to vem. Některá kola byla docela vyrovnaná a rozhodčí viděli, že to mám pod kontrolou, tak mu jedno dali," řekl Konečný.

Lukáš Konečný slaví obhajobu titulu mistra Evropy.

V druhém titulovém zápase večera porazil Karama Nyilawila z Tanzánie na body Albánce Kreshnika Qatoa a připravil jej o pás šampiona organizace WBF ve střední váhové kategorii.

Úspěšný debut v profiringu zažil devětatřicetiletý Ludovít Plachetka. Účastník olympijských her v Atlantě, který strávil devět let ve vězení za vraždu matky své družky, porazil Josefa Obesla na body.

"Nebyl to nejlepší výkon, musím se ještě zlepšovat. S výhrou jsem spokojený," řekl Plachetka, jenž má za sebou více než 300 zápasů mezi amatéry. "Uvidím, jak dlouho budu boxovat mezi profesionály. Zatím ale chci dlouho pokračovat. Kdybych ale začal prohrávat, tak klidně skončím," dodal
Plachetka.

Jasnou výhru, před limitem, si připsal i Ondřej Pála, jehož souboj s Turkem Erginem Solmazem ukončil ringový rozhodčí už ve druhém kole pro převahu českého boxera.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze