Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečný o přemožiteli Tysona: Dostat sem takového borce je frajeřina

30 2014
Před deseti lety složil slavného Mika Tysona, v sobotu bude Danny Williams boxovat na pískovišti u ústecké hospůdky Eden s Františkem Kynkalem. Zní to jako sci-fi a nejspíš by jí to i zůstalo, nebýt toho, že se tu s profesionální dráhou loučí jiný skvělý boxer Lukáš Konečný. "Dostat sem takového boxera je fakt frajeřina," je pyšný na svůj promotérský úspěch Konečný.

"Williams už má takový zvláštní pohyb, přece jen je mu přes čtyřicet. Ale pořád má strašnou bombu." Konečný se o tom mohl přesvědčit před pár dny v Lounkách, kde Williams boxoval v rámci přípravy na sobotní duel. "Bral to jako rozboxování. Jinak spí v Ústí na Větruši, líbí se mu tady. Byl se mnou v Praze, ale jinak nechce moc vylejzat. Soustředí se na zápas."

Jak složité je dostat sem takové eso? Relativně snadné, když máte dost peněz. "Manažeři mi ho nabízeli sami, problém byl spíš ukecat to nějak s penězi. Nechci moc specifikovat, jak byl drahý, snažil se mi vyjít vstříc, byl na mě milý. Ale přestože se mi povedlo sehnat od sponzorů 80 tisíc, celkově budu na té akci tratný," je smířený s finanční ztrátou Konečný.

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný v roli organizátora

Vstupné bude jen symbolických 50 korun a vybírat se začne až po 16. hodině, tedy na zápasy profesionálů. "Dělám to hlavně pro lidi." Bitva Williams - Kynkal bude vrcholem sobotního dne, který odstartuje už v poledne duely dětí od 8 let až po dospělé amatéry. V 17 hodin vstoupí do ringu profesionálové. "Bude deset až jedenáct zápasů. Představí se borci z Běloruska, Chorvatska či Slovenska," láká Konečný.

A ještě jeden tahák má v záloze, doprostřed programu nasadí exhibici Dalibora Špotáka, bratra oštěpařky Barbory Špotákové, proti Davidu Lískovi. "Dalibor s námi už nějaký čas trénuje a chtěl si vyzkoušet zápas, teď je dobrá příležitost. Pro lidi to bude atraktivní těžká váha. Má určitě přes 100 kilo, jeho soupeř takových 130."

Sám Konečný nejspíš při své rozlučce s profesionální dráhou boxovat nebude. "Měl jsem zdravotní problémy a úplně jsem to zavrhoval, teď je to lepší, tak o tom zase přemýšlím. Ale asi se na to vykašlu a budu se věnovat jen organizaci akce." Box mu zatím nechybí. "Ono je to vlastně všechno stejné. Pořád trénuju, jen už před sebou nemám zápas. I váha je v pohodě, jak jsem teď byl marod, dostal jsem se i pod 80 kilo."Najdete na iDNES.czmobilní verze