Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxer Konečný hledá soupeře

25 2003
Praha - Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný se připravuje na druhý zápas před domácím publikem. Zatím mu však chybí soupeř, Christoph Canclaux plánovaný boj o titul Evropské boxerské unie (EBU) vzdal. "Všechny to překvapilo. Nejen mě, ale i manažery," řekl Konečný. "Asi má rozjednaného něco jiného."

Brněnský rodák tak získal právo utkat se o uvolněný titul s kýmkoliv.

"Odeslali jsme proto nabídky předním boxerům této kategorie a čekáme, kdo bude mít zájem," přiznal Konečný, který má na svém kontě sedmnáct vítězných zápasů. Podle platným regulí by měl nastoupit proti nejlépe umístěnému boxera podle evropského žebříčku.
 
Pokud by se nikdo nepřihlásil, což se však obecně nepředpokládá, utkal by se Konečný na severu Čech o jiný cenný pás, tentokráte organizace NBA.

V tomto případě je však již soupeř údajně jistý, mělo by se jednat o Belgičana Bendeleho Ilunga, šampiona Beneluxu.
 
Na ústeckém zimním stadionu by se mělo uskutečnit celkem šest zápasů a vedle Konečného, který přijde na řadu až jako poslední, by se měl představit i jeho otec Milan, nejdéle působící český profesionál a další bývalý úspěšný amatér startující za SKP Sever Konstantin Flachbart. Jejich soupeři a další borci budou teprve určeni.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze