Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Boxer Adámek Ameriku odkládá

8 2006
Hradec Králové - Jen si to představte. Polská hvězda Tomasz Adamek boxuje v Americe o důležitý titul, zápas je středem pozornosti. Před ním ale budou Američané sledovat boj Tomáše Adámka, ještě nedávno nejlepšího českého amatéra, který se teprve loni na podzim rozhodl přestoupit k profesionálům.

Přesně takhle to měl ještě nedávno naplánované největší světový boxerský promotér Don King a pro borce z Hradce Králové se tím už v červenci mohla otevřít skvělá možnost se v zámoří prosadit.

"Měl jsem tam opravdu jet, ale bohužel kvůli mně neznámému důvodu zápas Poláka Adamka odpadl. Takže zatím do Ameriky nepojedu," říká Tomáš Adámek.

Zklamání však český boxer necítí, věří, že k plánovanému pobytu dojde. "Určitě s Amerikou počítám, ale teď není kam spěchat," vysvětluje, "asi se tam vydám na podzim do tréninkového kempu."

V profesionálním ringu zatím Adámek odboxoval čtyři zápasy. Třikrát se proti němu postavil soupeř ze Slovenska, naposledy se utkal s Romanem Vanickým, borcem z Týniště nad Orlicí. Ve všech utkáních Adámek zvítězil.

Teď se chystá na pátý duel, za dva týdny ho absolvuje ve slovenských Michalovcích. "Ještě ani nevím jméno soupeře," říká boxer, který v současnosti trénuje v Praze.

Adámek byl několik let pro české fanoušky boxu výborným amatérským borcem, který byl schopen vyhrávat i kvalitní turnaje.

V minulém roce se však rozhodl přejít k profesionálům. Podle svých slov už nechtěl snášet ústrky rozhodčích, které ho připravily také o start na olympijských hrách. "Určitě přestupu nelituji," říká dnes.

Navíc má i štěstí. Jeho nová kariéra získává na tempu. Profesionálně si sice poprvé zaboxoval až v únoru letošního roku, přesto hned vzbudil zájem. Nabídka promotéra Dona Kinga, jenž dal světu Mika Tysona či Vitalije Klička, a jenž i dnes ovládá svět profiboxu v USA, se nemusí opakovat.

"Američani mají rádi senzaci, proto to spojení mne a Poláka Adamka. Ale snad to není jediný důvod, proč si mě pozvali," směje se muž zápasící ve váhové kategorii do 81 kilogramů.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze