Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Box pro Haiti slibuje zážitek jako z kolosea

Největší hvězdou veřera bude boxer Lukáš Konečný. | foto: ČTK

5 2010
Divadlo se promění v arénu a jeviště v ring. Místo herců uvidíte prvotřídní boxery, kteří se střetnou při charitativním večeru Box pro Haiti – Night of Heroes. Box pro charitu? A v divadle? Je to tak – nejlepší čeští a vybraní zahraniční boxeři se 12. března v 19 hodin utkají v Divadle Milénium.

"Bude tu úplně nepředstavitelná atmosféra, z divadla se stane koloseum," těší se špičkový český boxer Lukáš Konečný, hlavní hvězda akce.

Kromě Konečného, který bude v zápase s Rumunem Iliem obhajovat titul mezinárodního mistra ČUBP, vystoupí třeba profiboxeři Ladislav Kutil a Roman Kracík. "Všechny zápasy jsou postaveny tak, aby jejich výsledek byl nepředvídatelný," uvedl propagátor akce Miroslav Pek.

Najít rovnocenného soupeře Konečnému, který ze 46 zápasů v profi ringu dokázal 42 vyhrát, byl trochu problém. Ionuta Ilieho, který proti němu nastoupí, však považuje za čestného soupeře. "Většina Rumunů jsou rychlí a technicky dobře vybavení boxeři, což mi moc nevyhovuje. Ale věřím, že to bude jen malá komplikace," uvedl Konečný.

To Ladislavu Kutilovi motivace rozhodně neschází. Vždyť se utká s Britem Nickem Okothem, který jej před dvěma lety porazil. Polovina ze vstupného, které činí 600 korun, poputuje na pomoc zemětřesením postiženému Haiti.

Částku převezme nadace UNICEF, která v oblasti zajišťuje hlavně vzdělávání dětí. "Je dobře, že zájem o Haiti trvá i poté, co hlavní pozornost médií odezněla," chválí zástupkyně UNICEF Hana Svobodová.

Chcete-li vidět kvalitní box, pospěšte si. V prodejních sítích Ticketpro, Ticket Art a Ticketportal je posledních 300 vstupenek. Na koho se nedostane, může Box pro Haiti sledovat v přímém přenosu na Eurosportu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze