Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boxeři se poprvé v historii utkají o tituly v Plzni

Zdeněk Chládek (vlevo) bude největší ozdobou mistrovství republiky v boxu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

23 2014
Účastník olympiády v Londýně Zdeněk Chládek (do 69 kg), který ještě v minulé sezoně boxoval za klub Chiméra Fighters Plzeň, bude největší ozdobou mistrovství republiky v boxu. To se koná ode dneška do soboty poprvé v historii v Plzni, kompletní česká špička se představí v Parkhotelu.

„Jde o vrcholný turnaj českého olympijského boxu, nejlepší ženy a muži se utkají o místo v reprezentaci a tím i šanci bojovat na olympiádě v Riu,“ lákají pořadatelé z plzeňské Chiméry na svém webu.

I domácí klub má svoje želízka v ohni, mezi provazy by se měla představit hned pětice jejích borců. „Těšíme se na vaši podporu Plzeňáci,“ zvou společně příznivce boxu do Parkhotelu. V ringu se představí více než stovka boxerů.

Plzeňské naděje

Petra Laštovková (do 51 kg)
Jiří Chomič (do 91 kg)
Lukáš Wacker (nad 91 kg)
Pavel Šour (nad 91 kg)
Jindřich Burian (nad 91 kg)
Petra Laštovková (do 51 kg)
(všichni jsou z klubu Chimera Plzeň)

Nejžhavějším plzeňským kandidátem na zisk medaile je 32letý Pavel Šour v supertěžké váze. Ten už má ve sbírce dokonce dva mistrovské tituly z let 2005 a 2008.

A i letos míří vysoko. „Chci vyhrát,“ prohlásil jasně Šour, přestože měl plnou hlavu i s organizací šampionátu. Ve stejné kategorii se představí i dva jeho oddíloví kolegové Lukáš Wacker a Jindřich Burian. Mezi ženami bude v Plzni startovat Martina Schmoranzová (do 64 kg), medailistka z mistrovství Evropy.

Domácí šampionát začíná dnes od 15 hodin zápasy v úvodních kolech. Už předtím čekají na boxery lékařské prohlídky a vážení, půl hodiny po poledni je los. Semifinále jsou zítra od 14 hodin a mistrovství ČR vyvrcholí finálovým blokem v sobotu od 16 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze