Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bouřky vystřídalo v Singapuru vedro a v něm jsou výsledky jako na houpačce

Adam Scott, Singapore Open 2010. | foto: AP

12 2010
Ve výsledkové listině Singapore Open nezůstal kámen na kameni. Asijský turnaj evropského okruhu má zatím jen jednu stálici, jíž je Australan Adam Scott. Na obou hřištích zahrál shodný výsledek 65 ran a se skóre -10 se bezpečně usadil v čele průběžného pořadí. Druhé kolo zůstalo nedohráno, ale čtvrteční zpoždění pořadatelé dohánějí.

Počasí tentokrát dovolilo plynulou hru, ale vedro účastníkům nijak zvlášť nesvědčilo. Jelikož se začalo hrát brzy ráno, nejvíc kolik zbývá někomu odehrát, je šest jamek. To se ale netýká nikoho z popředí leaderboardu.

Směrem nahoru se začali tlačit favorité. Na druhé místo dvě rány za lídra se propracoval Ian Poulter, jenž zahrál na hřišti Tan-čung vynikajících 63 ran (osm pod par). "V tomhle vedru není nabitý program nijak jednoduchý. Já ale mohu litovat spíš včerejška," uvedl Angličan, jehož výkon gradoval neskutečným puttem na osmnácté jamce.

Třetí už je Graeme McDowell ze Severního Irska a dělí se o tuto pozici s dalšími třemi hráči, společně ztrácejí na první pozici tři rány.

Graeme McDowell, Singapur Open, 1. kolo

Graeme McDowell, Singapur Open, 1. kolo

Zatímco Poulter oproti prvnímu kolu poskočil o 59 příček, nemilá věc postihla Ignacia Garrida. Španěl se v dnešní ranní dohrávce dostal po uzavření výsledků úvodního kola do vedení. Okamžitě se ale přesunul na hřiště Serapung a tam vyhořel - proti dvojici birdie postavil osmkrát bogey a jednou dokonce double bogey. Sešup až na 86. místo.

Australanův návrat

Nad dění za ním může být zatím povznesen Scott. Zatímco v jeho vlasti se koná skvěle obsazené Masters za účasti Tigera Woodse, on dal přednost resortu, kde už dvakrát slavil vítězství. "Na taková místa se vždycky rádi vracíte," usmíval se v klubovně. V letech 2005 a 2006 se tu ještě nehrálo o tolik peněz, letos je to šest milionů dolarů.

A také se v Singapuru nehrálo o body do žebříčku Race To Dubai, což ale víc zajímá McDowella a Martina Kaymera, jenž je po polovině programu na děleném patnáctém místě.

Scott hraje převážně v USA, i když šest vítězství na European Tour už na kontě má.

Adam Scott, vítěz Valero Texas Open 2010.

Adam Scott, vítěz Valero Texas Open 2010.

Letos v květnu Scott vyhrál Texas Open, a tak si po nevydařeném loňsku zase nemusí dělat starosti o kariéru v sezoně 2011. "Dneska jsem odehrál 30 jamek, takže musím být spokojen, pokračoval v pozitivním duchu.

Zejména jeho série mezi třetí a osmou jamkou je obdivuhodná: tři birdie, eagle, dvě birdie. Na druhé devítce třicetiletý ambiciozní golfista zvolnil a zahrál i bogey na 11. a 13. jamce. "Škoda, ale to je golf," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze