Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bourdy i Derksen ošklivě zkazili jamku, přesto v Hongkongu vedou

Hong Kong Open 2009 - Grégory Bourdy, 2. kolo. | foto: AP

13 2009
Značně našlapané čelo Hong Kong Open mohlo mít jediného lídra, ale jeden z posledních mužů na hřišti Grégory Bourdy si na poslední jamce mírně zhoršil skóre, jehož hodnota klesla na devět ran pod par. Tutéž měla v tu chvíli na kontě už trojice soupeřů a všichni se v polovině turnaje dělí o vedení.

Každý se tam dostal jinou cestou. Nizozemec Robert-Jan Derksen si oproti čtvrtku pohoršil o pět ran. Jihoafričan Charl Schwartzel také, ale jen o jednu. Zato Číňan Liang Wen-čchung o úder svou bilanci z úvodního dějství vylepšil.

Zatímco dnešní skórkarty dvou posledně jmenovaných jsou zaplněné jen záznamy "par" a "birdie", zbývající dva lídři šli mnohem rozháranější kola. A oba se dopustili double bogey.

Hong Kong Open 2009 - Robert-Jan Derksen, 2. kolo.

Derksen, jenž začínal na desátém odpališti, zahrál takto špatně už na své druhé jamce. Na čtyřparu číslo 11 si připsal šest. "Bylo chladno," otřásl se při vzpomínce na ráno Holanďan.

Bourdy pro změnu zkazil tříparovou osmičku. Ta mu vzdorovala už ve čtvrtek, zahrál na ní jediné bogey svého kola, tentokrát přidal ještě úder navíc. "Je to hanba, ale pozitivní pocity převládají," snažil se zachovat optimismus hráč, jenž ke konci nutkavě postrádal ještě jednu vrstvu oblečení. "Nic jsem si nevzal," pokáral se.

Pád čtvrtečního lídra

Výrazně nízká čísla na hřišti Fan-ling v pátek k vidění nebyla. Přes noc ho totiž pokropil vydatný déšť a denní teploty citelně klesly. Stejně jako Liang zahrál čtyři pod ještě Australan Scott Strange, což jej vyneslo na dělenou sedmou pozici.

Naprostou sportovní katastrofou byl pád Udorna Duangdechy, jenž den předtím drtil zbytek startovního pole. Thajec se zhoršil o plných dvanáct ran na 74 (+4) a figuruje na děleném 34. místě.

Na této nepříliš povzbuzující příčce je i jeden z favoritů Lee Westwood. Vedoucí hráč finančního žebříčku European Tour, kam se hongkongský turnaj rovněž započítává, po vlažném výkonu (jedno birdie, jedno bogey, v součtu even par) musí hledat způsob, jak ve víkendové části turnaje postoupit výš.

Alespoň tam, kde je jeho nejbližší konkurent Rory McIlroy. Severní Ir, jemuž k předstižení Westwooda stačí vyhrát v Hongkongu z dotace 2,5 milionu dolarů zhruba o 80 tisíc víc než jeho protivník, zahrál dvě pod par a dělí se o dvanáctou pozici, tři údery za vedoucím kvartetem.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze