Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bonver Dakar Projekt měnil polského řidiče a přistál v Montevideu

PŘED STARTEM. Automobily a kamiony čekají na start závěrečné etapy Rallye Dakar 2013. | foto: Reuters

3 2014
Zástupci týmu Bonver Dakar Project před odjezdem na Rally Dakar řešili změnu v jedné z posádek. Polský talentovaný jezdec Robert Szustkowski se zranil při vysokohorském soustředění v Alpách, kde se připravoval s dalšími členy týmu.

"Poranil si koleno při traverzovém běhu," řekl šéf týmu Tomáš Vrátný. "Hned začal s rehabilitací, ale zranění se ukázalo natolik vážné, že na Dakaru nepojede."

Místo Szustkowského za volant Tatry 815 usedne Jaroslav Kazberuk. "S Robertem se měl v řízení střídat, takže pro něj se toho moc nemění, jen bude pořád za volantem," vysvětlil Vrátný.

Navigátorem bude Maciej Marton. Teprve dvaadvacetiletý Polák má zkušenosti z několika rallyových soutěží. "Jeho otec Rafal Marton jede jako navigátor s Adamem Malyszem," dodal Tomáš Vrátný.

Bonver Dakar Project postavil do nadcházející rallye tři posádky kamionů a motorkáře Veselého. První skupina týmu vyrazila do Jižní Ameriky na samém konci minulého roku, druhá na Nový rok.

A přišly další komplikace, když letadlo nouzově přistálo v Montevideu, jelikož runway v Buenos Aires byla pod vodou. "Už jsme se dotkli dráhy v Buenos Aires, když jsme šli znovu do vzduchu," sdělil Tomáš Vrátný. "Přistáli jsme v Montevideu, a to říkali, že se na letošní trase Dakaru se do Uruguaye nepodíváme," usmál se Vrátný, který s kolegy čekal na přelet do Argentiny.

Rally Dakar startuje v neděli v Rosariu. Cíl je 18. ledna v chilském Valparaisu po bezmála 10 000 kilometrech.Najdete na iDNES.czmobilní verze