Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolt vybírá vítěze taneční soutěže, ale také přednáší obchodníkům

Jamajský sprinter Usain Bolt předvádí svá gesta všude. I na baseballu v Bostonu. | foto: Reuters

7 2009
Než bude závodit v Londýně, vybere trojnásobný olympijský šampion Usain Bolt vítěze taneční soutěže. Před mítinkem v Lausanne jamajský sprinter zase diskutoval o motivaci s obchodníky. Nejen na dráze je světový rekordman žádoucí.

Když může, zajde si jamajský sprinter Usain Bolt rád zatancovat. Také na atletické dráze předvádí bláznivá gesta a choreografie. Ovšem teď má i jinou taneční roli: porotce v internetové show.

Takto tančil Bolt po hrách v Pekingu

Na atletickém mítinku v Londýně by si měl na dráze zatančit s výhercem či výherci soutěže, které sám vybere. Zájemci mohou natáčet videa a pak je umístit na danou stránku na internetu (ZDE). Deset klipů s největším počtem zhlédnutí nakonec uvidí i Bolt. A zvolí vítěze, jehož čekají například i čtyři VIP vstupenky na atletické klání.

Dva zájemci o tanec s Boltem

V Londýně by Bolt měl nejen tančit, ale během dvoudenního klání ke konci července běžet vedle stovky i štafetu. "Je to důležitá součást přípravy na mistrovství světa. Máme silný tým," citovala jej agentura Reuters.

Předtím jej však čeká 17. července ještě stovka na Zlaté lize v Paříži. A také mítink v Lausanne, kde dnes bude závodit na dvoustovce. "Poprosil jsem trenéra, ať mi ji přidá do programu, protože tahle dráha má nejlepší zatáčku."

Loni tu Bolt s uvolněným závěrem předvedl čas 19,63 vteřiny. "Letos jednoznačně poběžím až na cílovou čáru. Musím se vydat, protože potřebuju vědět, jak na tom jsem."

Stále ještě se necítí být v plné formě, chce zapracovat na síle a technice, aby dosáhl svého cíle. "Sezona by byla úspěšná, pokud bych na mistrovství světa zopakoval to, co se mi povedlo v Pekingu. Kdyby vyšly i světové rekordy, líbilo by se mi to. Ale hlavní jsou zlaté medaile."

O své motivaci v pondělí 6. července vyprávěl obchodníkům na proslulé škole IMD. Témata jeho přednášky zněla: jak proměnit předchozí neúspěchy ve výhodu, slabiny v silné stránky a jak si vytvořit motivaci potřebnou pro světového šampiona.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze