Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolt po triumfu přislíbil účast na Zlaté tretře, možná přijede s rodiči

TRADIČNÍ OSLAVA. Usain Bolt slaví zlato na stovce na MS v Pekingu. | foto: Reuters

24 2015
Na světovém atletickém šampionátu v Pekingu bylo definitivně potvrzeno, že mítink Zlatá tretra se uskuteční v Ostravě příští rok v pátek 20. května. Svůj start předběžně přislíbil nyní již trojnásobný mistr světa v běhu na sto metrů Usain Bolt, jedná se i o účasti jeho rodičů.

„S potvrzením termínu jsme čekali na finální jednání na mistrovství světa. Rozhodujícím milníkem bylo potvrzení Usaina Bolta, že mu termín vyhovuje a svoji účast předběžně přislíbil. Stalo se tak po jeho strhujícím vítězství v běhu na 100 metrů, kdy mu manažer mítinku Alfons Juck jménem Zlaté tretry i města Ostrava gratuloval a získal jeho příslib,“ přiblížil Miroslav Černošek, majitel agentury TK Plus Prostějov, která ostravský mítink pořádá.

O cestu do Ostravy projevili zájem i Boltovi rodiče. „Měl jsem možnost s nimi hovořit, o Ostravě toho od syna hodně slyšeli,“ vzkázal z Pekingu manažer Juck. „Kromě domluvy s Boltem tady probíhá řada dalších jednání, na jejichž základě se rýsuje skladba disciplín a základy startovních listin pro 55. ročník Zlaté tretry,“ dodal.

„Účast rodičů Usaina Bolta v Ostravě by pro nás byla velkou ctí,“ dodal Černošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze